تاریخ خبر: کد خبر: 993

تخلف پیمانکار «مشهدمال» در تغییر کاربری فضای سبزعمومی به پارکینگ خصوصی

تخلف پیمانکار «مشهدمال» در تغییر کاربری فضای سبزعمومی به پارکینگ خصوصی

به گزارش قاصدنیوز، خلیل موحدی، عضو شورای شهر مشهد درگفتگو با مشهدپیام در خصوص قطع درختان در برخی از باغات آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه زمین و باغ های آستان قدس تنفس گاه شهر هستند، اظهار کرد: زمینی که در آن مشهد مال در حال ساخت است متاسفانه با یک قرارداد مشکوک تغییر کابری یافته است.

وی تصریح کرد: کاربری این زمین فضای سبز بوده که با مجوز کمیسیون ماده ۵ تغییر کاربری یافته و علاوه بر آن ۴۰ هزار متر دیگر هم تخلف صورت گرفته است تا تبدیل به تجاری شده است، آن هم یک تجاری غیر اصولی که بسیار شکننده برای جایی که ۱۶۵ هزار متر برای تجاری اختصاص یافته و نزدیک به ۴۰ هزار متر دیگر تخلف دارد که۲۰۰هزار متر در آن جا مجموعه تجاری درست شود.

عضو شورای شهر مشهد بیان کرد: در همین مجوز هم باز تخلف دیگری صورت گرفته است و اینکه ۳ هکتار از زمین باید بصورت فضای سبز باشد و عموم مردم بتوانند از آن استفاده کنند ولی اکنون خاک برداری در آن سطح هم صورت گرفته و مجری مدعی است که تا طبقه منفی یک پارکینگ احداث می گردد و ما پیگیر موضوع خواهیم بود.

خلیل موحدی با اشاره به قرارداد مشکوک این پروژه گفت: اگر نگوییم که در این قرارداد تبانی صورت گرفته باید خاطر نشان کرد که این قرارداد کاملا غیر کارشناسی بوده است.

عضو شورای شهر مشهد با تاکید بر این که در دوره قبلی شورای شهر و شهرداری سابق تخلف صورت گرفته است، عنوان کرد: در دوره شهردار سابق مبلغ بسیار کمی نسبت به حجم پروژه برای صدور مجوز دریافت شده که به نوعی خیانت محسوب می شود.

وی افزود: آستان قدس در بعضی باغات اقدام به قطع درختان نموده و جدول گذاری کرده است هرچند هنوز تغییر کاربری صورت نگرفته ولی اقدامات مشکوک است و شورای شهر و شهرداری در تلاشند تا جلوی این قضایا گرفته شود.

وی اظهار داشت: اما نسبت به این تخلفات و مشابه آن از آستان قدس رضوی تا بحال شهرداری و شورای شهر تقابلی نکرده اند و امروز ما با یک مجوز های صادر شده مواجه هستیم؛ مجوزی که صادر میشود حق قانونی برای طرف مقابل قائل میگردد و ما درصدد هستیم به طور حقوقی نسبت به پروژه های سابق اقدام کنیم و نسبت به پروژه های آینده کنترل صورت گیرد.

کلمات کلیدی

  • 0 1

    درود بر اقاى موحدى

ارسال نظر

تریبون