تاریخ خبر: کد خبر: 942

بودجه فرهنگی شهر مشهد، 20 درصد افزایش داشته است

مرتضوی با بیان اینکه بودجه فرهنگی شهر مشهد کاهش نیافته است، اظهار کرد: امسال تمام بودجه‌های شهر مشهد، 20 درصد افزایش داشته است.

بودجه فرهنگی شهر مشهد، 20 درصد افزایش داشته است

به گزارش قاصدنیوز، سید صولت مرتضوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در ارتباط با ساخت زائرسراهای ارزان قیمت در مشهد مقدس اظهار کرد: با توجه به اینکه عمده زائران علی بن موسی الرضا(ع) از وضع مالی مناسبی برخوردار نیستند، طرحی به عنوان ساخت زائرسراهای ارزان‌ قیمت مطرح شد، چون به نظر بنده در کنار ضرورت توجه به گسترش صنعت توریسم خارجی و توسعه زمینه‌های جذب گردشگران که پایه‌های اقتصاد کشور و شهر مشهد را شکل می‌دهد، باید به فکر قشر ضعیف جامعه نیز باشیم و نیازمندی آنها را در اولویت قرار دهیم.

 

شهردار مشهد با بیان اینکه باید زمینه حضور زائرانی که مشتاق به زیارت هستند، اما بضاعت مالی ندارند را فرهم کرد، گفت: باید با تشکیل بنیاد زائر استان‌ها و کمک گرفتن از آنها به هموطنان خود در دیگر شهرها و روستاها کمک کرد تا تمام هزینه‌های آنها توسط بنیاد زائر استان‌ها انجام شود تا این افراد هم بتوانند به راحتی به مشهد سفر کرده و از مزایای معنوی زیارت برخوردار شوند.

 

وی با بیان اینکه بودجه فرهنگی شهر مشهد کاهش نیافته است، اظهار کرد: امسال تمام بودجه‌های شهر مشهد، 20 درصد افزایش داشته است.

 

مرتضوی افزود: شاید برخی‌ مدعی این مسئله باشند که بودجه مربوطه کفایت نمی‌کند اما کاهش بودجه نداشته و نداریم چراکه یکی از مسائل مهم در شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی، بودجه فرهنگی بوده که کاهش نمی‌یابد.

شهردار مشهد مقدس با اشاره به تسهیلات ازدواج برای کارکنان شهرداری گفت: ازدواج امری خیر بوده و از همین حیث برای توسعه این امر خیر برای پرسنل و کارکنان شهرداری تسهیلاتی از جمله وام پیش‌بینی شده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون