تاریخ خبر: کد خبر: 9077

اعتراف فرماندار مشهد به ناکارآمدی دولت در حل معضلات حاشیه شهر

محمد رحیم نوروزیان در این جلسه با اشاره به آمارهای تاسف بار از بروز بزهکاری ها و آسیب های گوناگون اجتماعی در حاشیه شهر مشهد به نوعی به ناکارآمد بودن راهکارهای دولت در حل و فصل مشکلات این مناطق اعتراف کرد.

اعتراف فرماندار مشهد به ناکارآمدی دولت در حل معضلات حاشیه شهر

به گزارش «قاصدنیوز»، هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد روز گذشته به ریاست معاون استاندار و فرماندار مشهد  برگزار شد. محمد رحیم نوروزیان در این جلسه با اشاره به آمارهای تاسف بار از بروز بزهکاری ها و آسیب های گوناگون اجتماعی در حاشیه شهر مشهد به نوعی به ناکارآمد بودن راهکارهای دولت در حل و فصل مشکلات این مناطق اعتراف کرد.

 

البته فرماندار مشهد عادت کرده‌ است که در همه جا حتی در خصوص مسائل مربوط به دولت در نقش اپوزیسیون وارد شود بدون آنکه به عملکرد خود و همکارانش اشاره‌ای داشته باشد.

 

نوروزیان در این جلسه خود به آماری از مطالعات سازمان بهزیستی مربوط به سال95 اشاره کرد و افزود: براساس گزارش ها و آمار سازمان بهزیستی، 37 درصد همسرآزاری های خراسان رضوی در مشهد صورت می گیرد که 80 درصد آن در حاشیه این شهر بروز می کند. 25 درصد کودک آزاری های استان نیز مربوط به مشهد است که 78 درصد آن در حاشیه شهر مشهد اتفاق می افتد. 57 درصد آسیب دیدگان اجتماعی استان هم در مشهد هستند که از این میزان، 50 درصد آن ها درحاشیه شهر سکونت دارند.

 

وی ادامه داد: همچنین 45 درصد فرارهای از منزل در خراسان رضوی در مشهد رخ می دهد که 70 درصد این اتفاقات باز هم مربوط به حاشیه شهر مشهد است. علاوه بر این 14 درصد خودکشی های استان در مشهد رخ می دهد که 97 درصد از این میزان نیز مربوط به حاشیه شهر مشهد است. 87 درصد کودکان خیابانی استان در مشهد هستند که 54 درصد از این تعداد در حاشیه شهر حضور دارند. 39 درصد از مسائل و مشکلات زنان بدسرپرست در استان مربوط به شهر مشهد است که 28 درصد از این میزان در حاشیه شهر مشهد اتفاق می افتد.

 

فرماندار مشهد در پایان مشکلات را گردن کمبود بودجه انداخت و گفت: با این بودجه هایی که هم اکنون برای مشهد در نظر گرفته می شود، مشکلات ما حل نمی شود و اگر شهر مشهد با همین روند پیش برود، تا 10 سال آینده این شهر قابل سکونت نیست.

 

حال سوال از فرماندار همین است که دولت پس از 5 سال برای حل معضلات حاشیه شهر چه اقداماتی انجام داده است؟ 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون