تاریخ خبر: کد خبر: 861

در دهه آخر ماه مبارک رمضان برگزار می شود/

فهرست ۹ اعتکاف محوری جبهه فرهنگی انقلاب در مشهدمقدس

مجموعه های فرهنگی مذهبی جبهه فرهنگی انقلاب با تاسی به سیره حضرت رسول(ص) در اعتکاف به پاداشتن در دهه آخر ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری اعتکاف خواهند نمود

فهرست ۹ اعتکاف محوری جبهه فرهنگی انقلاب در مشهدمقدس

به گزارش قاصدنیوز، در احادیث و نقل سیره پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) آمده است: تا آخر عمر، بر اعتكاف در دهه آخر ماه رمضان مداومت داشت. چون دهه آخر ماه رمضان فرا می رسيد، رخت‏خواب خويش را جمع مى ‏كرد و خود را كاملاً آماده عبادت مى ‏ساخت و در زير سايبانى كه براى ايشان فراهم مى ‏شد، عبادت مى‏ نمود.

 

مجموعه های فرهنگی مذهبی نیز با تاسی به سیره حضرت رسول(صلی الله علیه و آله و سلم) اقدام به برگزاری اعتکاف خواهند نمود. فهرست این برنامه های بدین شرح است:

 

 

* سیزدهمین اعتکاف دانشجویی ودیعه الحسین(علیه السلام)
این برنامه در سه روز آخر (27 تا 29 ) ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی برگزار می گردد. دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های مشهد جهت حضور در این می توانند تا 20 تیر ماه از طریق پایگاه اینترنتی هیئت دانشجویی ودیعه ثبت نام نمایند.

 

 * اعتکاف تخصصی نوجوانان

اعتکاف «جوان آسمانی» امسال در پنجمین دوره برگزاری خود، از نوجوانان 13 تا 15 سال دختر و پسر ثبت نام می کند. از برنامه های این اعتکاف که در مسجد العلی واقع در خیابان آیت الله بهت18 برگزار خواهد شد، می توان به سخنرانی حجج الاسلام ماندگاری، سوری، گمار و استاد معماریانی ، حلقه های مربی محور، مشاوره خصوصی، نمایش تئاتر و... اشاره نمود.

علاقه مندان جهت ثبت نام می توانند با شماره 09154252001 ویژه پسران و 09375256688 ویژه دختران تماس حاصل نمایند.

 

* اعتکاف رضویون

این برنامه ویژه صدنفر از برادران فعال و نخبه فرهنگی جوان مشهد  در سه روز آخر ماه رمضان در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد. جهت ثبت نام می توانید به پایگاه اینترنتی موسسه جوانان آستان قدس رضوی مراجعه نمایید.

 

* اعتکاف دانش آموزی

اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی برای نهمین سال متوالی اعتکاف ویژه دانش آموزان پسر را در حرم مطهر رضوی در روزهای 24 تا 26 ماه مبارک رمضان برگزار خواهد نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی جنبش مراجعه نمایید.

 

* اعتکاف بزرگ جوانان مشهدالرضا(علیه السلام)

مسجد جامع شاندیز در روزهای 24 تا 26 ماه مبارک رمضان میزبان علاقه مندان 15 تا 30 ساله شرکت در اعتکاف می باشد. این برنامه به همت کانون فرهنگی مذهبی معراج الشهداء مشهد برگزار می گردد. در این برنامه حجج الاسلام ماندگاری، آقامیری، راجی سخنرانی و آقایان میثم مطیعی، منصوری، اکبری و... به مداحی خواهند پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این کانون مراجعه نمایید.

 

* اعتکاف دانش آموزی مسجد حضرت سجاد(علیه السلام)

دومین اعتکاف بزرگ دانش آموزی ویژه نوجوانان پسر  مقاطع راهنمایی و دبیرستان،  در سه روز آخر ماه مبارک رمضان و در مسجد حضرت سجاد(علیه السلام) واقع در بلوار سجاد برگزار خواهد شد. مهلت ثبت نام این اعتکاف تا 22 تیرماه اعلام شده است. شماره 09153081176 پاسخگوی سوالات علاقه مندان می باشد.

 

*اعتکاف دانش آموزی هیات سابقون

این برنامه در سه روز آخر ماه مبارک رمضان در مسجدالمنتظر واقع در بلوار سازمان آب برگزار میگردد. اسامی اساتید برنامه حجج الاسلام قرائتی، نظافت، بنفشه، مافی نژاد، فلاح، ابوی ثانی و استاد معماریانی اعلام شده است.برای اطلاع بیشتر با شماره 09152280922 تماس بگیرید.

 

* اعتکاف دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

بسیج دانشجویی این دانشگاه در سه روز آخر ماه مبارک رمضان اعتکاف ویژه دانشجویان برادر را در محل مسجد حضرت مهدی(ع) دانشگاه آزاد مشهد واقع در قاسم آباد برگزار خواهد نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این مجموعه مراجعه نمایید.

 

* اعتکاف مسجد النبی(ص)

هیئت فرهنگی مذهبی رایه الشهداء در سه روز پایانی ماه رمضان اقدام به برگزاری اعتکاف با حضور اساتید آقایان نخاولی ، نظافت ، رضائی تهرانی ، تولایی ، راجی و... خواهد نمود. مکان برگزاری برنامه در مسجدالنبی(ص) خیابان کوهسنگی نبش عارف می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09159213225 تماس حاصل نمایید.

کلمات کلیدی

  • خادم 1 0

    ضمن تشکر از اطلاع رسانی مفید وخوبتان صرفا جهت اطلاع برای مراسم بعدی:
    هیئت رایة الشهدا - دانشجویان وطلاب

ارسال نظر

تریبون