تاریخ خبر: کد خبر: 8479

نامه سرگشاده جمعی از فعالان فرهنگی مشهد به رییس شورای شهر: دیمه کار برای تهمت‌هایی که زده سند ارائه کند

جمعی از مردم مشهد در واکنش به اتهام‌زنی‌های خلاف واقع برخی اعضای شورای شهر به یک عضو دیگر، در نامه‌ای به رئیس شورای شهر ضمن هشدار نسبت به عادی شدن این گونه رفتارها نسبت به ورود مسئولانه هیئت رئیسه به این موضوعات تاکید کردند.

به گزارش «قاصدنیوز»، جمعی از مردم مشهد در واکنش به اتهام‌زنی‌های بی مورد و خلاف واقع برخی اعضای شورای شهر مشهد به یک عضو دیگر این شورا، در نامه‌ای به رئیس شورای شهر، ضمن هشدار نسبت به عادی شدن این گونه رفتارها نسبت به ورود مسئولانه هیئت رئیسه به این موضوعات تاکید کردند. 

 

متن این نامه بدین شرح است:

ریاست محترم شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

جناب آقای دکتر کمال سرویها

سلام علیکم

 

همانطور که مستحضرید شورای شهر از مظاهر مردم سالاری دینی است و مردم هر شهر با انتخاب افراد مورد اعتماد خود، تصمیم گیری در امور شهرشان را به ایشان واگذار می‌کنند.

 

مشهد الرضا علیه السلام به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی همواره کانون رشد و اعتلای افراد خدوم و انقلابی است و با توجه به جایگاه ویژه این شهر در تحقق اهداف گفتمان انقلاب اسلامی انتظار مردم مؤمن و انقلابی شهر از شما عزیزان ارائه تصویری شایسته از شهر مشهد مقدس در قاب شورای اسلامی شهر می‌باشد.

 

بر اساس قواعد مردم سالاری دینی، مردم پس از انتخاب نمایندگان خویش آنها را به حال خود رها نکرده و ضمن نظارت بر عملکرد ایشان در زمان مقتضی از منتخب خویش می‌بایست حمایت شایسته را به عمل آورند، چرا که رأی به نماینده را میثاقی مشترک برای تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی در جغرافیای شهرمان می دانیم.

 

متاسفانه چندی است از سوی برخی از اعضا شورای شهر شاهد سخن پراکنی های ناشایست، اتخاذ مواضع نسنجیده و مغرضانه هستیم که دلیل اصلی آن را پوشاندن کم کاری‌های فردی و فریب افکار عمومی به مدد تیتر سازی های رسانه‌ای می دانیم.

 

لذا تاکید می‌کنیم این اقدامات را درشان شورای اسلامی شهر امام رضا علیه السلام نمی‌دانیم و مراتب را تا اصلاح وضع موجود مجدانه پیگیری خواهیم نمود.

 

با کمال تأسف در جلسه صحن علنی مورخه 14/8/95 در پیشگاه مردم و اصحاب رسانه شاهد ایراد اتهاماتی از سوی یکی از اعضا شورا (آقای دیمه کار) خطاب به دیگر عضو شورای شهر آقای خلیل موحدی بودیم. در محضر افکار عمومی آقای دیمه کار مدعی شدند آقای خلیل موحدی از رانت ویژه برای فروش ملک پدری خود واقع در محدوده حرم مطهر استفاده کرده‌اند و ایشان را متهم به اتخاذ مواضع دوگانه نسبت به امور مردم شهر کردند.

 

لذا بر اساس قاعده نظارت بر نماینده، نسبت به بررسی اتهامات مطروحه اقدام نمودیم که در اولین گام‌ها متوجه شدیم این موضوع حدود یک سال قبل در هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مطرح شده و از اساس وجود هرگونه رانت و اقدام ویژه آقای خلیل موحدی در خرید و فروش ملک مذکور از سوی اعضا هیئت رئیسه مردود اعلام شده است.

 

لذا با توجه به اینکه نماینده مردم دارای وجاهت و حیثیتی است که از سوی رأی دهندگان به امانت به او سپرده شده است ما امضا کنندگان، توهین و تهمت بی پایه و اساس به نماینده شورای شهر را توهین و تهمت به همه مردم شهر می دانیم.

 

بر اساس مطالب فوق، انتظار عاجل و فوری امضا کنندگان این نامه ارائه مستندات کافی به هیئت رئیسه شورای شهر و افکار عمومی از سوی آقای دیمه کار ظرف مدت دو روز از تاریخ وصول این نامه است و در غیر اینصورت اولاً بایستی هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر به جهت جلوگیری از عادی شدن چنین رفتارهایی نسبت به این مسئله ورود مسئولانه داشته، و ثانیاً از آقای خلیل موحدی می‌خواهیم به نمایندگی از امضا کنندگان این نامه نسبت به اقدام حقوقی و اعاده حیثیت اقدام نمایند.

 

در نهایت از حضرت عالی خواهشمندیم جهت تنویر افکار عمومی و مشخص شدن خادم و دلسوز واقعی برای مردم شهرمان، نسبت به انتشار گزارش عملکرد این دو عضو شورای شهر بر اساس ساعات حضور و غیاب شامل صحن علنی، غیر علنی، کمیسیون تخصصی، کمیته‌های نظارتی، هیئت مدیره سازمان‌ها و ساعات دیدار مردمی اقدام نمائید تا بر اساس شاخصی حقیقی و نه صرفاً ژست‌های رسانه‌ای سره از ناسره مشخص شود.

 

photo_2016-11-14_13-02-50صیضفبثق34قphoto_2016-11-14_13-02-59

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون