تاریخ خبر: کد خبر: 844

گردهمايي هم‌انديشي مفسران خراسان رضوی برگزار شد

كارشناس مسئول امور مساجد اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي از تشكيل گردهمايي هم‌انديشي مفسران قرآن كريم خبر داد.

حجت الاسلام حسينعلي رحمتي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد:‌ در راستاي ترويج فرهنگ قرآن كريم در سطح جامعه جلسه هم انديشي 30 نفر از اساتيد متخصص در فن تفسير قرآن برگزار شد.

 

وي با اشاره به بخشي از محورهاي اين گردهمايي گفت:‌ بيان ساختار سوره مباركه لقمان به عنوان سوره انتخابي در ماه رمضان يكي از مهم ترين محورهاي اين گردهمايي بود.

 

كارشناس مسئول امور مساجد اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي با اعلام پيش بيني تشكيل بيش از هزار حلقه و پايگاه تفسير سوره لقمان در سطح استان افزود:‌ اين پايگاه هاي تفسير با همت ائمه جمعه و جماعات مساجد، ادارات، روحانيون مستقر و هجرت، روحانيون اعزامي ماه مبارك رمضان برپا مي شود.

 

حجت الاسلام رحمتي افزود:‌ اين جلسات با موضوع تربيت حكيمانه در سطح خراسان رضوي برگزار خواهد شد.

 

پايگاه هاي تفسير با توجه به نياز جامعه و خانواده ها تدوين شده است

وي با بيان اينكه حلقه ها و پايگاه هاي تفسير سوره لقمان يكي از طرح هاي جهادي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي است ادامه داد:‌ اين پايگاه ها با توجه به نياز جامعه و خانواده ها تدوين شده است.

 

كارشناس مسئول امور مساجد اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي با بيان شيوه اجرايي اين طرح گفت‌: به منظور هماهنگ سازي جلسات تفسير و بيان مطالب و ارائه محتواي قوي، كتابي با استفاده از تفاسير معتبر تدوين و بيش از دو هزار جلد آن چاپ و در اختيار ائمه جمعه و جماعات ادارات و مساجد فعال و روحانيون مستقر و هجرت اعزامی ماه مبارک رمضان قرار گرفت.

 

وي افزود:‌ در پايان طرح به شركت كنندگان گواهينامه شركت در جلسات اعطاء مي شود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون