تاریخ خبر: کد خبر: 8399

وقتی آستان‌قدس تبدیل به بنگاه سرمایه‌داری شده بود/

پشت‌پرده ماجرای جذب سرمایه‌گذار پروژه «مشهدمال» و نقش مسئولان شهری و استانی در آن

برای اولین بار، پیشنهاد ساخت مشهدمال را به آقای ثابت دادند. کلی هم درباره ارزش زمین، نحوه شراکت و... بحث شد. آقای ثابت سوال کرد با این درخت‌های زمین می‌خواهید چکار کنید؟ آقای عزیزیان گفت: "مشکلی نیست، همه اش را قطع می کنیم!"

پشت‌پرده ماجرای جذب سرمایه‌گذار پروژه «مشهدمال» و نقش مسئولان شهری و استانی در آن

به گزارش«قاصدنیوز»، در نشست اخیر شورای پیوست فرهنگی  و اجتماعی شهرداری مشهد که هفته جاری با هدف بررسی پروژه پارک طرق برگزار شد، شرکا نماینده تام الاختیار حسین ثابت بکتاش سرمایه گذار پروژه گردشگری «آفتاب» در پارک طرق مشهد پشت‌پرده ماجرای جذب سرمایه‌گذار پروژه «مشهدمال» و نقش مسئولان شهری و استانی در آن را افشا کرد.
 

شرکا گفت:

  • چندین سال پیش در یک جلسه مفصل همراه با آقای ثابت، به دیدار آقای عزیزیان(رئیس وقت سازمان اقتصادی آستان قدس) رفتیم. اوایلی بود که آقای ثابت بکتاش بنا داشت بصورت جدی وارد حوزه سرمایه گذاری در مشهد شود و خبر هم به مسئولین آستان قدس رسیده بود.
     
  • آنجا برای اولین بار، پیشنهاد ساخت مشهدمال را به آقای ثابت دادند. کلی هم درباره ارزش زمین، نحوه شراکت و... بحث شد. آقای ثابت سوال کرد با این درخت‌های زمین می‌خواهید چکار کنید؟ آقای عزیزیان گفت: "مشکلی نیست، همه اش را قطع می کنیم!"  به همین راحتی.
     
  • جلسه به جمع بندی نرسید و بعدها آستان قدس با آقای علی انصاری(رئیس گروه سرمایه‌گذاری تات، مالک بازار مبل ایران،رئیس سابق فدراسیون دوچرخه سواری و عضو هیات مدیره باشگاه استقلال) موضوع اجرایی شد.
     
  • این اواخر و قبل از فوت آیت الله واعظ طبسی هم جلسه مفصلی داشتیم و (آستانقدس) تقاضا داشت که آقای ثابت بکتاش مجتمع تجاری در میدان فردوسی و زمین بیمارستان قائم ر ابسازد که ما هم نپذیرفتیم و با تغییرات آستانقدس وضعیت هم تغییر کرد.

 

قابل ذکر است نقش سید محمد پژمان شهردار سابق مشهد به عنوان عضو کمیسیون مدیریت مشارکتهای اقتصادی آستان قدس در این تصمیمات بی‌تاثیر نبوده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون