تاریخ خبر: کد خبر: 8380

اتمام حجت تولیت آستانقدس رضوی درباره دو پروژه «مشهدمال» و «جهان مال»

پروژه‌هایی همچون «مشهد مال»، «جهان مال» و امثالهم، تنها صرف هزینه برای ساخت واحد‌های تجاری برای برندهای مختلف خارجی است و با تولید ملی، توسعه صنعت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی تناسبی ندارد.

اتمام حجت تولیت آستانقدس رضوی درباره دو پروژه «مشهدمال» و «جهان مال»

به گزارش«قاصدنیوز»، آیت الله رئیسی صبح امروز در دیدار با اعضای جامعه اسلامی دانشجویان کشور گفت:

 

* در تبیین سیاست‌های کلان تلاش داریم تا اقتصاد مقاومتی را به‌صورت نمونه در آستان قدس رضوی اجرایی کنیم، به‌همین دلیل در برخی از پروژه‌هایی که آستان قدس رضوی در آن‌ها مشارکت داشته، اما با اقتصاد مقاومتی تناسبی نداشته‌اند، تجدید نظر کرده‌ایم.

 

* پروژه‌هایی همچون «مشهد مال»، «جهان مال» و امثالهم، تنها صرف هزینه برای ساخت واحد‌های تجاری برای برندهای مختلف خارجی است و با تولید ملی، توسعه صنعت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی تناسبی ندارد.

 

*  امروز نگاه آستان قدس رضوی در حوزه اقتصاد، کمک به توسعه کسب و کارهای دانش بنیان مبتنی بر تولید ملی با بهره گیری از نیروهای متخصص داخلی بوده و مطالعات برای ایجاد سازوکاری مناسب برای تحقق این هدف نیز آغاز شده است.

 

 قابل ذکر است پروژه عظیم  «مشهدمال» با مشارکت آستان قدس رضوی ، بانک تات (بانک آینده) و گروه هتل های اسلامی روتانا  دبی  و به  طراحی مشاور کانادایی در حال ساخت هست.

 

عملیات احداث پروژه مشارکتی مشهد مال با مشارکت بخش خصوصی با سهم الشرکه ۵۱% و همچنین سهم الشرکه آستان قدس رضوی به میزان ۴۹%  واقع در زمینی به مساحت عرصه ۷۸۰۰۰ متر مربع با زیربنای حدود620.000 متر مربع نبش چهارراه سجاد(خیام) با کاربری تجاری(مال) و برج دفاتر تجاری و هتل و پارکینگ با تاسیس شرکت ستاره تابناک هشتم توس در ابتدای سال 1391 آغاز گردیده است.

 

- جزئیات بیشتر درباره « مشهدمال»+فیلم: goo.gl/xWXYbw

- جزئیات بیشتر درباره « جهان_مال»: goo.gl/HZK3l4

 

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون