تاریخ خبر: کد خبر: 810

اعزام 70 دانشجو به حاشیه شهر مشهد در قالب اردوهای جهادی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور مشهد گفت: امسال برنامه جهادی خود را از حاشیه شهر مشهد آغاز می‌کنیم که در این اردوها 70 دانشجو ما را همراهی می‌کنند.

اعزام 70 دانشجو به حاشیه شهر مشهد در قالب اردوهای جهادی

به گزارش قاصدنیوز مجتبی حسابی در گفتگو باخبرنگار«خبرگزاری دانشجو» در مشهد، در خصوص اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد بیان داشت: امسال طرح جدیدی را در خصوص برنامه‌های خود در سفرهای جهادی در پیش گرفته‌ایم که در دو بخش این طرح را پیاده می‌کنیم.


وی افزود: در قسمت خواهران با همفکری شورای خواهران قرار بر این شد که در نیمه دوم اردیبهشت ماه برنامه‌های قبل از شروع سفرهای جهادی را داشته باشیم و در بخش اول به حاشیه شهر مشهد بپردازیم.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد با تاکید بر اینکه کار فرهنگ سازی را باید از حاشیه شهر آغاز کنیم، تصریح کرد: امسال برای اولین بار قبل از اعزام به مناطق، حضور در حاشیه شهر را خواهیم داشت و مباحث فرهنگی را در این مناطق مطرح کنیم.


حسابی این حضور را در صورت موفقیت کمک کننده خوبی در فرهنگ سازی درون شهری دانست و بیان داشت: مقابله با بدحجابی که در حاشیه شهرهای بزرگ از جمله مشهد دارای ابعاد بزرگ ضد فرهنگی است در صورت موفقیت در بسترسازی فرهنگی در شهر موثر می‌باشد.


وی با بیان اینکه در بخش دوم به شناسایی روستای هدف پس از ماه مبارک رمضان خواهیم پرداخت، گفت: در این شناسایی سراغ روستاهایی می‌رویم که برای اولین بار در سطح حوزه شناسایی می‌شوند و تلاش داریم هر دو یا سه ماه یک بار به این مناطق سر زده و پیگیر برنامه وعده داده خود باشیم.


این فعال دانشجویی پرداختن به مسائل فرهنگی را نسبت به عرصه عمرانی سفرهای جهادی دارای اولویت دانست و افزود: ما تلاش داریم در حاشیه شهر مشهد و در کنار آن در روستاهای هدف که تاثیرپذیر از فرهنگ شهر هستند کارهای قوی در بعد فرهنگی انجام دهیم.


حسابی با تاکید بر اینکه فلسفه سفرهای جهادی علاوه بر محرومیت زدایی فرهنگ سازی نیز است، بیان داشت: در طرح پیش‌رو به احتمال زیاد با 70 خواهر و برادر در مناطق محروم از نظر فرهنگی و مالی حضور خواهیم داشت.


وی در ادامه متذکر شد: کار فرهنگی کاری بزرگ و زمان‌بر است؛ کار جهادی تنها در عمران و آبادانی روستاها و ساخت و ساز خلاصه نمی‌شود؛ بلکه عمران و آبادانی فرهنگی که آسیب دیده نیز می‌تواند باشد.


در صورت وحدت حوزه‌های بسیج دانشجویی مشهد می‌توان فرهنگ شهر را دگرگون کرد


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد تصریح کرد: باید حوزه های بسیج دانشجویی مشهد در بحث های مختلف فرهنگی در شهر پخش و کار جهادی خود را در خصوص ترمیم آسیب‌های فرهنگی شهر خود به سرانجام رسانند و حتی شهرداری را با خود همراه ساخت.


حسابی ادامه داد: شهرداری با مهندسی خود، مدیریت نیروی انسانی با برنامه‌های خود و بسیجیان دانشجو با حضور جهادی خود می‌توانند بسیاری از مشکلات فرهنگی را از سر راه شهر امام رضا(ع) بردارند.


وی در پایان با انتقاد از افرادی که توان جذب نیرو و نگهداری آن در بسیج دانشجویی را ندارند پرداخت و خاطرنشان کرد: در کنار تمامی این مسائل نحوه کار جهت محرومیت زدایی و تعریف آنچه پیش‌رو است برای نیروی بسیجی دارای اهمیت زیادی است؛ تا یک نیرو را به این راحتی پس از حضور در این مناطق از دست ندهیم.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون