تاریخ خبر: کد خبر: 7821

برای راهپیمایان مشهدی اجرا شد/

اجرای 7صحنه نمایشی از تاریخ؛ از قراردادهای ننگین تا مدافعان حرم

موضوعات «امضای قرارداد‌های ننگین با استعمارگران توسط شاهان قاجار و پهلوی، اعدام شیخ فضل الله نوری توسط مشروطه‌خواهان غربزده، شهدای قیام خونین مسجد گوهرشاد، شکنجه‌های ساواک، جنگ نظامی و اقتصادی، شهدای ترور بویژه شهدای هسته‌ای و نیز حضور مدافعان حرم در جبهه مقاومت جهانی» به تصویر کشیده شد

اجرای 7صحنه نمایشی از تاریخ؛ از قراردادهای ننگین تا مدافعان حرم

به گزارش«قاصدنیوز»، راهپیمایان 22 بهمن مشهد، امسال در طول مسیر راهپیمایی، شاهد نمایشی اجرایی (پرفورمنس) بودند که در آن، صحنه‌هایی از درگیری مستمر استعمار و استکبار با ایران اسلامی در قبل و بعد انقلاب به نمایش گذاشته شده بود.

 

در این نمایش که روز پنج شنبه توسط یکی از گروه های نمایشی مشهد و با حمایت مدیریت هنری شهرداری مشهد در میدان بسیج  اجرا شد، هفت فراز نمایشی با موضوعات «امضای قرارداد‌های ننگین با استعمارگران توسط شاهان قاجار و پهلوی، اعدام شیخ فضل الله نوری توسط مشروطه‌خواهان غربزده، شهدای قیام خونین مسجد گوهرشاد، شکنجه‌های ساواک، جنگ نظامی و اقتصادی، شهدای ترور بویژه شهدای هسته‌ای و نیز حضور مدافعان حرم در جبهه مقاومت جهانی» به تصویر کشیده شد. همچنین در کنار دیواره غرفه ها نیز توضیحاتی درباره چند و چون این وقایع تاریخی در دسترس مخاطبان قرار گرفته بود.

 

این نمایش  با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شد به نحوی که دکور و بازیگران، سوژه عکس‌های سلفی بسیاری از مردم واقع شد و تردد در بخشی از مسیر راهپیمایی در مقابل غرفه های این نمایش با سختی همراه بود. برخی مهاجران افغانستانی نیز که حضور چشم گیری در راهپیمایی 22 بهمن امسال داشتند، با مشاهده این نمایش از جمله غرفه مدافعان حرم، از این برنامه استقبال کردند.

 

نمایش اعدام شیخ فضل الله

گفتنی است در راهپیمایی 13 آبان امسال نیز با حمایت مدیریت هنری شهرداری مشهد، مجموعه‌ای از جنایات آمریکا در سراسر جهان در قالب پرفورمنس در معرض دید عموم قرار گرفته بود.

 

نمایش توافق استعماری

نمایش توافق استعماری

شکنجه شاه

مقوامت3

منبع:  روابط عمومی خانه هنرمندان

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون