تاریخ خبر: کد خبر: 7372

پخش مستندهای تولیدی خانه هنرمندان مشهد از رسانه ملی

مجموعه مستندهای خانه فیلم مدیریت امور هنری شهرداری مشهد با محوریت موضوعی خدمت رسانی به زائران امام هشتم(ع) در سالروز شهادت آن امام همام از رسانه ملی پخش شد.

پخش مستندهای تولیدی خانه هنرمندان مشهد از رسانه ملی

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت امور هنری شهرداری مشهد، همزمان با ایام شهادت امام رضا(ع) و  ورود زائران سوگوار آن حضرت به مشهد مقدس، مستندهای کوتاه تولید شده توسط خانه فیلم خانه هنرمندان شهرداری مشهد از رسانه ملی پخش شد.

بر اساس این گزارش، مستندسازی از فعالیت های مرتبط با تکریم زائران سوگوار امام هشتم(ع) اعم از اطعام، اسکان، امور درمانی و... جدیدترین پروژه خانه فیلم مدیریت امور هنری شهرداری مشهد است که همزمان با سالروز شهادت آن امام رضا(ع) به بهره برداری رسید و در خلال برنامه های رسانه ملی مورد استفاده قرار گرفت.

این گزارش حاکی است، در مرحله اول این پروژه، علاوه بر ارسال فراخوان معرفی سوژه های مناسب برای ساخت مستند با موضوع خدمت رسانی به زانران امام هشتم(ع) برای مدیران و کارشناسان فرهنگی شهرداری مشهد، سوژه یابی میدانی صورت گرفت و در ادامه تولید مستند های 2 الی 5 دقیقه ای پیرامون سوژه های منتخب در دستور کار خانه فیلم قرار گرفت.

«پرداختن به شخصیت ها و مجاورانی که خالصانه به تکریم زوار امام هشتم(ع) پرداخته اند»، «ثبت وقایع و رویدادهای منحصر به فردی که در بازه پذیرایی از زوار امام هشتم(ع) در ایام دهه آخر صفر اتفاق افتاد» و نیز «ثبت خدمات تشکل ها و صنوف ارائه دهنده خدمت به زوار امام هشتم(ع)» مهم ترین محورهایی است که در این مستندها به آن پرداخته شده است.

لازم به ذکر است، «برپایی ایستگاه های پایش سلامت توسط عده ای از پرستاران مشهدی»، «تهیه نان و مواد غذایی توسط کسبه بازار مشهد برای استقبال از زائران پیاده»، «نذر یک جوان دانشجو برای توزیع کتاب بین عزاداران در روز شهادت امام رضا(ع)» و نیز «عطرآگین کردن مسیر زائران توسط دختری بنا به سفارش مادر مرحومش»، از سوژه هایی است که در این پروژه به تصویر کشیده شده اند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون