تاریخ خبر: کد خبر: 7358

100خبرنگار و عکاس پیاده‌روی رضوی را به تصویر کشیدند

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: در ایام پایانی ماه صفر سال با همکاری ۱۰۰ دانشجو و دانش آموز در راستای گفتمان‌سازی فرهنگ پیاده‌روی رضوی اقدام به ثبت این واقعه باشکوه شد.

به گزارش قاصدنیوز، سرهنگ جواد علما در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در ایام سوگواری با همکاری خانه هنرمندان شهرداری مشهد با اعزام ۱۰۰ نفر عکاس از دانشجویان و دانش آموزان عکاس و یک گروه مستندساز دانش آموزی از هنرستان هنرهای زیبا به جاده های منتهی به مشهد طی ۴چهار روز مجموعه ای از عکس های فاخر جهت تبلیغ در گسترش و گفتمان سازی فرهنگ راهپیمایی عظیم زائران رضوی آماده سازی شد.

 

سرهنگ علما اضافه کرد:‌ به منظور جریان سازی این موضوع طرحی را با استانداری خراسان رضوی مبنی بر برقراری ستادی خبری در نقطه ای از مسیر زائران پیاده با حضور ۱۰۰ خبرنگار و عکاس از تمامی رسانه های کشور مطرح شد که در‌ آن اهالی رسانه با پوشش اخبار زائران پیاده از نزدیک و در کنار زائران نسبت به گسترش فرهنگ میزبانی از زائران پیاده حضرت رضا(ع) تلاش داشته باشند.

 

وی ادامه داد: اما متاسفانه به دلیل برخی ناهماهنگی های به وجود آمده این طرح اجرا نشد و لذا از هم اکنون آمادگی خود را نسبت به اجرای این طرح در سال آینده با حضور تمامی رسانه های کشور اعلام می کنیم و امیدواریم با اجرای این طرح شاهد گسترش این فرهنگ در کشور باشیم.

 

نیاز به فرهنگ سازی در مشارکت مردم برای استقبال از زائران داریم

با وجود کمتر بودن وسعت کربلا نسبت به مشهد، فقر اقتصادی عراق نسبت به ایران و وضعیت نابسامان امنیتی عراق نسبت به ایران اما بازهم راهپیمایی مردم برای اربعین با حضور ۲۶ میلیون زائر در کربلا به عنوان کنگره بزرگ بشریت در برابر راهپیمایی مردم در ایام پایانی صفر در مشهد قابل مقایسه نیست.

 

وی با اشاره به اینکه مشهد در طول سال ۲۰ میلیون زائر دارد اما طبق اعلام آمارهای رسمی اربعین امسال ۲۶ میلیون زائر در کربلا حضور داشتند، گفت: یکی از دلایلی که باعث می شود در این خصوص از عراق عقب تر باشیم پایین بودن سطح پذیرایی و عدم سرویس دهی مطلوب به زائران پیاده حضرت رضا(ع) است و این مسئله باید نکته ای هشداردهنده برای مسئولان مشهد و کشور ما باشد.

 

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: با وجودی که مردم ایران مردمی ولایت‌مدار و ولایت‌پذیر هستند اما در خصوص پذیرایی از زائران پیاده حضرت رضا(ع) فرهنگ‌سازی مناسبی در کشور صورت نگرفته است.

 

وی خاطرنشان کرد: مردم از سراسر ایران در پذیرایی از زائران اربعین حسینی شرکت می کنند اما درباره خدمت‌رسانی به زائران پیاده حضرت رضا(ع) این مسئله را تنها وظیفه مردم مشهد می دانند که این فرهنگ نیازمند گسترش در بین مردم جامعه است.

 

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی با اشاره به اینکه در هفته گذشته با حضور اهالی رسانه استان مبلغ یک میلیون و ۹۷۰ هزار تومان جهت خدمت‌رسانی به زائران پیاده حضرت رضا(ع) جمع آوری شد، گفت: با این مبلغ اقلامی از قبیل ۳۵۰ کیلوگرم موز، ۶۰ کیلوگرم گرمانتین، ۵۰ کیلوگرم خرما، یک هزار و ۵۰۰ بسته نخود و کشمش برای زائران پیاده خریداری و در بین ایستگاه های صلواتی میان راهی در میان زائران توزیع شد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون