تاریخ خبر: کد خبر: 7341

1.5 میلیون زائر وارد مشهد مقدس شدند/ اسکان زائران پیاده در 180 مرکز اقامتی

معاون هماهنگی امور زائران استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه 1.5 میلیون زائر وارد مشهد مقدس شدند، گفت: 180 مرکز اقامتی شامل مدارس و سالن‌ها برای اسکان زائران پیاده در نظر گرفته شده است.

1.5 میلیون زائر وارد مشهد مقدس شدند/ اسکان زائران پیاده در 180 مرکز اقامتی

به گزارش قاصدنیوز، محمدحسن واحدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد:تا امروز مطابق آمار رسیده یک و نیم میلیون زائر از طریق قطار، هواپیما و وسایل شخصی وارد مشهد شده‌اند و علاوه بر این 25 هزار زائر پیاده نیز وارد شهر شده‌اند.

 

معاون هماهنگی امور زائران خراسان رضوی با بیان اینکه 30 هزار زائر پیاده هم‌اکنون در محورهای استان در حال تردد هستند، گفت: ستاد خدمات سفر از ماه‌ها پیش برای حضور زائران برنامه‌ریزی کرده بود.

 

این مسئول تصریح کرد: 300 برنامه با موضواعتی همچون مسائل فرهنگی، بهداشتی، تبلیغاتی، ارزاق عمومی، کنترل و نظارت، امنیتی، خدمات بهداشتی در نظر گرفته شده که توسط کمیته‌های 12 گانه ستاد اجرایی می‌شود.

 

واحدی ادامه داد: همچنین برای رفاه حال زائران حضرت رضا (ع) یک‌هزار واحد اقامتی با ظرفیت 250 هزار نفر شب‌خواب در مشهد، 35 پایگاه امداد و نجات با 57 آمبولانس، 49 مرکز بهداشتی درمانی در اطراف حرم مطهر رضوی آماده خدمت‌رسانی به زائران هستند.

 

معاون هماهنگی امور زائران استاندار خراسان رضوی یادآور شد: هزار و 500 روحانی توسط سازمان تبلیغات آماده و برای اشاعه فرهنگ رضوی و پاسخگویی به سئوالات دینی به کاروان‌های زائران پیاده و ایستگاه‌ها و همچنین مناسبت‌های ایام پایانی ماه صفر در استان اعزام شده‌اند.

 

وی تاکید کرد: با توجه به تهدیدات موجود بسته امنیتی کامل طراحی و به مراجع مربوطه ابلاغ شده تا امنیت کامل زائران و مجاوران را در این ایام داشته باشیم.

 

واحدی با اشاره به اینکه 400 ایستگاه صلواتی در مشهد و 250 ایستگاه در جاده‌ها برای خدمت‌رسانی به زائران برپا شده است، عنوان کرد: 180 مرکز اقامتی شامل مدارس و سالن‌ها برای اسکان زائران پیاده در نظر گرفته شده است.

 

معاون هماهنگی امور زائران استاندار خراسان رضوی با اشاره به رونمایی از سامانه خادمین افتخاری رضوی گفت: این سامانه با هدف ترویج فرهنگ میزبانی در بین مردم مشهد  و استفاده از ظرفیت مشارکتی‌ آنها راه‌اندازی شده که تاکنون 5 هزار نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

 

واحدی افزود: روزانه 100 هزار زائر پیاده در سه وعده غذایی پذیرایی می‌شوند که برای این امر نیازمند مشارکت خیران هستیم.

 

وی در ارتباط با تدابیر اندیشیده شده برای بازگشت زائران حضرت ثامن‌الحجج اظهار کرد: برای بازگشت زائران 4 هزار دستگاه اتوبوس آماده شده است، همچنین در دو مسیر مشهد به نیشابور و مشهد به سرخس قطارهای محلی پیش‌بینی شده تا زائران را به شهرهای خود برگرداند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون