تاریخ خبر: کد خبر: 7311

تقدیر از 38هزار هنرمند حسینی در مشهد+فیلم

اختتامیه دهمین یادواره «کودک و محرم» برگزار شد

به گزارش قاصدنیوز، روز گذشته اختتامیه دهمین یادواره «کودک و محرم» در سالن همایش‌های مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد. در این اختتامیه ٣٠٠دانش‌آموز برگزیده از میان ٣٨هزار دانش‌آموز دیگری که عشق و ارادت خود را به امام‌حسین(ع) درقالب نقاشی‌هایی کودکانه تصویر کرده بودند، همراه با والدین و مسئولین مدارسشان حضور داشتند.

 

در این همایش، علی صناعی دبیر یادواره استانی «کودک و محرم» با بیان اینکه این یادواره در سطح استانی برای دانش‌آموزان مقطع پیش‌دبستانی تا ششم دبستان برگزار شد، گفت: یادواره «کودک و محرم» در سه قالب شعر، دل‌نوشته و نقاشی توسط موسسه فرهنگی‌آموزشی امام‌حسین(ع) و با مشارکت آموزش‌وپرورش و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برگزار شد.

صناعی ادامه داد: در دهمین دوره این یادواره، ٣٨هزارو۴٢٠ اثر به دبیرخانه ارسال شد که از‌این‌میان ٩٠درصد آثار ارسالی درقالب نقاشی است. 

 

دبیر یادواره استانی «کودک و محرم» اظهار کرد: امسال از میان هزارو٢٠٠ مدرسه در سطح استان، هزارو۶۵ مدرسه در این یادواره شرکت کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته ٢٩هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود، عنوان کرد: امسال نسبت به سال گذشته حدود دَه‌هزار اثر بیشتر به دبیرخانه ارسال شده است.

 

صناعی در ادامه با اشاره به اهداف برپایی این یادواره، خاطرنشان کرد: ما این یادواره را با هدف آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ عاشورایی و اهل‌بیت‌(ع) و تبیین ولایتمداری در دانش‌آموزان برگزار کرده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه به تمامی شرکت‌کنندگان در این یادواره لوح تقدیری از طرف مدرسه امام‌حسین‌(ع) اهدا خواهد شد، افزود: سیصدنفر از برگزیدگان در سه رشته معرفی می‌شوند و آثار برگزیدگان به‌صورت کتابچه آرشیو خواهد شد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون