تاریخ خبر: کد خبر: 7227

ممانعت دانشگاه آزاد مشهد از ورود خانواده‌های شهدا به یک مراسم

سئولین حراست دانشگاه آزاد مشهد به بهانه عدم صدور مجوز، از ورود خانواده های معزّز شهدا به این مراسم ممانعت به عمل آوردند، علاوه بر این، اعتراض های دانشجویان و حضار جلسه را نیز با به کار بردن الفاظ تند و رفتار خشونت بار پاسخ گفتند.

ممانعت دانشگاه آزاد مشهد از ورود خانواده‌های شهدا به یک مراسم

به گزارش «قاصدنیوز»، مراسم گرامیداشت روز بسیج دانشجویی با حضور حجت الاسلام والمسلمین نظافت استاد حوزه و دکتر سراج تحلیلگر مسائل سیاسی و امنیتی در محل سالن همایش های دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد. در این مراسم که با استقبال گسترده دانشجویان این دانشگاه مواجه شده بود، دکتر رضا سراج استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

در ادامه، «کن سو کیف»، کهنه سرباز آمریکایی نیروی دریایی آمریکا ضمن تبیین ابعاد جنایت های ارتش آمریکا و دولتمردان این کشور برای دانشجویان اظهار داشت: من به عنوان نماینده مردم صادق و درستکار ایالات متحده آمریکا به خاطر ظلم و ستمهایی که دولتمردان ما بر ملت ایران روا می دارند، از شما پوزش می طلبم.

 

این مراسم حواشی زیادی داشت. در آغاز این برنامه، مسئولین حراست دانشگاه آزاد مشهد به بهانه عدم صدور مجوز، از ورود خانواده های معزّز شهدا به این مراسم ممانعت به عمل آوردند، علاوه بر این، اعتراض های دانشجویان و حضار جلسه را نیز با به کار بردن الفاظ تند و رفتار خشونت بار پاسخ گفتند.

 

پس از این اقدامات، یکی از دانشجویان بسیجی که به عنوان خبرنگار برای پوشش گفته های سخنرانان این برنامه درحال تنظیم خبر بود، با رفتار خشن یکی از مأموران انتظامات مواجه شده و به بهانه های واهی تلفن همراه وی توسط مأمور، ضبط شد.

 

علیرغم درخواست های خبرنگار مذکور، مأمور انتظامات ضمن خودداری از بازگرداندن تلفن همراه این دانشجو، وی را ضرب و شتم و به او توهین کردند.

 

شایان ذکر است این رفتارهای خشن مورد اعتراض عده زیادی از دانشجویان نیز قرار گرفت و با حضور مدیر فرهنگی دانشگاه، اعتراضات همچنان ادامه یافت.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون