تاریخ خبر: کد خبر: 7224

سازمان زیباسازی شهر اسلامی شهرداری مشهد مقدس تاسیس می‌شود

لایحه تاسیس سازمان زیباسازی شهر اسلامی شهرداری مشهد مقدس به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.

سازمان زیباسازی شهر اسلامی شهرداری مشهد مقدس تاسیس می‌شود

به گزارش قاصدنیوز، نودمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر لایحه تاسیس سازمان زیباسازی شهر اسلامی را بررسی و به آن رای مثبت داد.

 

حسین طاهری‌پور، مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد در این رابطه گفت: تاکنون موضوع زیباسازی شهری در چند حوزه شهرداری به صورت همزمان پیگیری و انجام می‌شد که مشکلاتی را ایجاد می‌نمود و موازی کاری پیش می‌آمد.

 

وی افزود: تاسیس سازمان زیباسازی در سایر کلانشهرها با موفقیت انجام شده است و مشهد از این حیث از سایر کلانشهرها عقب است.

 

در ادامه این جلسه، پیشنهاد حجت‌الاسلام والمسلمین علی اصغر لطفی، رییس کمیسیون ویژه نظارت و امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مبنی بر تغییر نام پیشنهادی به زیباسازی شهر اسلامی مطرح شد که بعد از صحبت‌های موافقان و مخالفان، تصویب شد.

 

در ماده واحده این مصوبه آمده است با توجه به ضرورت یکپارچه‌سازی و مدیریت هماهنگ زیباسازی و ساماندهی سیما و منظر شهری کلان‌شهر مشهد مقدس، تاسیس سازمان زیباسازی شهر اسلامی شهرداری مشهد مقدس بر اساس اساسنامه پیوست مشتمل بر 5 فصل، 41 ماده و 45 تبصره مورد تصویب شورای اسلامی شهر قرار گرفت.

 

در تبصره‌های این لایحه نیز تاکید شده است که ایجاد این سازمان نباید منجر به افزایش هزینه‌ها گردد و جهت تامین نیروی انسانی نیز صرفا از نیروهای موجود استفاده شده از جذب نیروی جدید جلوگیری شود.

 

نامگذاری و تغییر نام تعدادی از خیابان‌ها و اماکن سطح شهر

اما دیگر دستور کار این جلسه علنی به بررسی لایحه شهرداری مشهد در خصوص نام‌گذاری و تغییر نام تعدادی از خیابان‌ها و اماکن و سالن‌های ورزشی به نام شهدای گرانقدر اختصاص داشت.

 

طی این مصوبه، خیابان توحید 2.6 واقع در منطقه یک مشهد با حفظ شماره به نام شهید غلامحسن احمدی، معبر بی‌نام واقع در منطقه 2، توس 41، انتهای شهید زارع 6 به نام شهید احمد حبیبی، سالن ورزشی در حال ساخت منطقه 5 واقع در گلشن به نام برادران شهید مصطفی و مجتبی بختی از شهدای مدافع حرم، مجموعه ورزشی زیر پل عباسپور واقع در منطقه 6 به نام شهید محمد علی شهریور از شهدای انقلاب اسلامی، سالن تازه تاسیس ورزشی واقع در بولوار نماز منطقه 9 به نام شهید محمدرضا حسینی‌مقدم از شهدای مدافع حرم، سالن ورزشی در حال ساخت واقع در بولوار الهیه منطقه 12 به نام مجموعه ورزشی شهدای شهرداری و همچنین ساختمان شورای اسلامی شهر واقع در میدان شهدا با عنوان تالار شهر مشهد مقدس نامگذاری شد.

 

لازم به ذکر است، لایحه شهرداری در خصوص بهای خدمات شهروندی بعد از اینکه درخواست کتبی تعدادی از اعضا مبنی بر مسکوت ماندن رای نیاورد، به بررسی گذاشته شد که بدلیل پایان یافتن وقت جلسه علنی، ادامه بررسی آن به جلسه هماهنگی و جلسه علنی آینده موکول شد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون