تاریخ خبر: کد خبر: 720

اعتکاف یکصد نخبه و فعال فرهنگی در حرم مطهر

مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی از اعتکاف یک‌صد نخبه و فعال فرهنگی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

اعتکاف یکصد نخبه و فعال فرهنگی در حرم مطهر

به گزارش قاصدنیوز، رضا خوراکیان با بیان این مطلب اظهار کرد: این موسسه در سه بخش مشاوره، تشکل‌ها و نخبگان برنامه های خود را در ماه مبارک رمضان برای عموم جوانان برگزار می‌کند.

 

وی با تأکید بر این مطلب که معنویت چراغی پر نور برای راه پر پیچ و خم جوانی است، بیان کرد: این موسسه با همکاری تشکل های فرهنگی شهر مشهد، ۸۰ ویژه برنامه را با عنوان «قرار» در پنج نقطه شهر برای عموم افراد برگزار می‌کند و تلاش داریم که جوانان در «قرار» در کنار هم، با یکدیگر آسمانی شوند.

 

معنایابی زندگی و شکوفایی تمرکز با معنویات

به گفته مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی معنویت برای جوانان دارای تأثیرات فردی و اجتماعی فراوان است که از جمله آن می‌توان به پویایی، توان مقابله با مشکلات، شکوفایی فکری، تمرکز و رهایی از پراکندگی فکری، برخوردار شدن از احترام، مصونیت از آسیب های اجتماعی ، اصلاح گری در جامعه و گروه همسالان، آرامش، امنیت روانی و معنایابی زندگی اشاره کرد.

 

اعتکاف یک‌صد نخبه و فعال فرهنگی

خوراکیان از دیگر برنامه‌های این موسسه در ماه مبارک رمضان را برگزاری ویژه برنامه معنوی اعتکاف در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان عنوان کرد و افزود: یک صد فعال و نخبه فرهنگی در این مراسم معنوی که در مسجد جامع گوهرشاد حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده است، شرکت می‌کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ۷۵ دوره آموزشی «مهر هشتم» برای هزار و ۵۰۰ نفر از اصناف مشهد از جمله؛ تاکسیرانان، مدیران و کارکنان هتل ها، هتل آپارتمان ها و مسافرخانه ها، صنف رستوران و اغذیه دارها با موضوع «مبانی کسب رزق و روزی حلال»، «مهارت های ارتباطی با زائر»، «آداب میزبانی و مهمان‌داری» و «راه‌کارهای تحقق فرهنگ مجاوری» برگزار خواهد شد.

 

مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزاری جلسات مشاوره گروهی بررسی و آسیب زدایی وابستگی‌های ناسالم و تبیین روش‌های مناسب برای رسیدن به یک زندگی سالم و بررسی تعاملات سازنده و موثر در تعاملات بین فردی را برنامه های مرکز مشاوره و خانواده (آستان مهر) این موسسه در این ایام ذکر کرد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون