تاریخ خبر: کد خبر: 718

محمود شحات انور قاری بین المللی مصری به مشهد سفر می کند

ایشان در۱۵روز اول ماه مبارک رمضان در مشهد و۱۴ شهرستان از جمله خواف، چناران، قوچان، سبزوار، زاوه، تربت‌جام، تایباد و نیشابور به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

محمود شحات انور قاری بین المللی مصری به مشهد سفر می کند

به گزارش قاصدنیوز، حجت الاسلام آخوندی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار مشهدپیام پیرامون برنامه های این اداره کل مناسبت ماه مبارک رمضان با بیان اینکه در۹۶ بقعه متبرکه استان برنامه‌ هایی اعم از خیمه‌های معرفت، جلسات سخنرانی، جلسات تفسیر، قرائت و ترتیل خوانی قرآن کریم برگزار می شود گفت: محافل قرآنی در بقاع متبرکه با حضور قاریان و مرتلین کشوری و بین المللی و اساتید مصری از جمله استاد محمود شحات انور و استاد حاج حامد شاکرنژاد برگزار خواهد شد.

 

وی در خصوص برنامه‌های استاد شحات انور بیان داشت: ایشان در۱۵روز اول ماه مبارک رمضان در مشهد و۱۴ شهرستان از جمله خواف، چناران، قوچان، سبزوار، زاوه، تربت‌جام، تایباد و نیشابور به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

 

آخوندی در ادامه خاطر نشان کرد: ویژه برنامه های شب‌های قدر و برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه از جمله فعالیتهای دیگر این اداره کل در ایام ماه مبارک رمضان خواهد بود.

 

وی در خصوص طرح نشاط معنوی که از اول خرداد ماه آغاز به کار کرده است گفت: مهلت ثبت نام دانش آموزان در این طرح تا تاریخ هفتم تیر ماه ادامه خواهد داشت وکلاسهای آن تا تاریخ۲۰مرداد ماه ادامه می یابد.

 

وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی مختص دانش آموزان دختر و پسر ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان است بیان کرد: در این طرح  کلاسهای ورزشی، قرآنی و اعتقادی برگزار می شود که تا کنون با گذشته ۳۹ روز از تاریخ ثبت نام تعداد پنج هزار و پانصد و دونفر ثبت نام کرده اند که بیشترین این تعداد در مشهد مقدس بوده است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی یادآور شد: برای اجرای طرح نشاط معنوی ۱۱۸نفر از مبلغین دینی به کار گرفته شده‌اند که ۴۵نفر از این تعداد به محل برگزاری طرح اعزام و مابقی بومی گزینی شده و مستقر در همان مکان می باشند.

 

کلمات کلیدی

  • بهروز صفي ازايران بناب 0 0

    بهترين هستي دوست داريم.

ارسال نظر

تریبون