تاریخ خبر: کد خبر: 716

جلسه برنامه ریزی «مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷» برگزار شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی از معرفی مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 خبر داد.

جلسه برنامه ریزی «مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷» برگزار شد

به گزارش قاصدنیوز به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی اصغر رشید در جلسه ای که با هدف برنامه‌ریزی و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی به منظور تعیین اولویت‌ها و اهداف در معرفی مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 برگزار شد، به معرفی اعضای این کارگروه پرداخت و گفت: دفاتر اجتماعی، اقتصادی، امور شهری و شوراها، بودجه و معاونت‌های امور عمرانی، زیارت و برنامه‌ریزی استانداری خراسان رضوی، فرمانداری و شهرداری مشهد، مشاور استاندار، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارای نمایندگانی در این کارگروه هستند.

 

وی ادامه داد: اعضای کارگروه موظف به بررسی شرایط موجود، احصا مشکلات، شناسایی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مشهد و هدف‌گذاری به منظور اجرای برنامه‌های معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 هستند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی بر لزوم استقرار دبیرخانه کارگروه در استانداری و با مسئولیت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و همکاری دستگاه‌های مرتبط تأکید و خاطرنشان کرد: توجه به ابعاد فرهنگی برنامه‌ها در دو سطح ملی و بین‌المللی به منظور بهره‌گیری از اعتبارات و ظرفیت‌های پیدا و پنهان این موضوع مهم است.

 

گفتنی است، در هفتمین اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی که سه سال پیش برگزار شد مقرر شد مشهد در سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شود و پیش از این اصفهان در سال 2006 دارای این عنوان بوده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون