تاریخ خبر: کد خبر: 7130

وزش باد شدید و بارش باران در خراسان رضوی

طبق نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی به دلیل گذر موج ناپایدار از روی استان، از بعدازظهر امروز تا صبح فردا، افزایش ابرناکی ، وزش باد نسبتا شدید تا شدید در سطح استان و نیز بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وزش باد شدید و بارش باران در خراسان رضوی
به گزارش «قاصدنیوز»، بنابر اعلام اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی، طی امروز تا صبح فردا، بارش‌هایی به صورت باران(در نواحی سردسیر بارش برف و باران) و تشکیل مه به ویژه در نیمه شمالی پیش‌بینی می‌شود و فردا(یکشنبه) و دوشنبه در غالب نقاط استان جوی نسبتاً پایدار حاکم خواهد بود.

 

هوا امروز در نواحی شمالی کمی تا قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی، به تدریج افزایش ابرناکی همراه با بارش باران و برف گاهی با وزش باد نسبتا شدید تا شدید(پاره‌ای نقاط به ویژه نواحی شرقی شدید همراه با گرد و خاک)، نواحی مرکزی صاف تا قسمتی ابری در برخی نقاط با مه صبحگاهی در بعدازظهر به تدریج افزایش ابر همراه با بارش باران(بارش در نواحی سردسیر به شکل برف و باران ) و گاهی با وزش باد نسبتا شدید تا شدید همچنین در نواحی جنوبی، هوا صاف تا قسمتی ابری در بعدازظهر در برخی نقاط افزایش ابرناکی همراه با بارش پراکنده(به ویژه نواحی شرقی) و گاهی با وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

 

یکشنبه هوا در نواحی شمالی و مرکزی در اوایل وقت به صورت ابری و مه‌آلود، در برخی نقاط با بارش پراکنده(بارش در نواحی سردسیر به شکل برف) به تدریج کاهش ابر گاهی با وزش باد نسبتا شدید و در نواحی جنوبی در اوایل وقت نیمه‌ ابری تا ابری و در برخی نقاط مه‌آلود با بارش پراکند به ویژه در نواحی شرقی خواهد بود.

 

روز دوشنبه نیز هوا در نواحی شمالی و مرکزی کمی تا قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهی همراه با وزش باد نسبتا شدید و در نواحی جنوبی صاف تا کمی ابری، پاره‌ای نقاط همراه با مه صبحگاهی و گاهی همراه با وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی‌ می‌شود.

 

طی شبانه‌روز گذشته فریمان و گلمکان با کمترین دمای 1- درجه سانتی‌گراد سردترین و خواف و خلیل‌آباد با بیشترین دمای 18 درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی بوده‌اند.

 

 طی این مدت کمترین و بیشترین دمای مشهد بین 3 و 14 درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است، ضمن اینکه طی 24 ساعت گذشته بیشترین سرعت وزش باد از ایستگاه هواشناسی مشهد به مقدار 47 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون