تاریخ خبر: کد خبر: 7107

دومین سالگرد مبلغ نخبه و جهادگر حوزوی در مشهد برگزار می‌شود

حجت الاسلام داوودی از شاگردان ممتاز، فاضل و سخت‌کوش این مدرسه بود که در سفر تبلیغی ماه محرم دو سال پیش با اقتدا به یاران جوان سیدالشهدا به دیار باقی شتافت.

دومین سالگرد مبلغ نخبه و جهادگر حوزوی در مشهد برگزار می‌شود

به گزارش قاصدنیوز، حجت الاسلام محسن حاجی مرادخانی، مسؤول روابط عمومی مدرسه علیمه حضرت مهدی(عج) مشهد در گفت‌وگو با رسا ، از برگزاری مراسم بزرگداشت مبلغ نخبه و جهادگر مشهدی، حجت الاسلام رضا داوودی که  دو سال پیش در سفر تبلیغی ماه محرم به رحمت ایزدی پیوست خبر داد.

 

حجت الاسلام مرادخانی اظهار داشت: حجت الاسلام داوودی از شاگردان ممتاز، فاضل و سخت‌کوش این مدرسه بود که در سفر تبلیغی ماه محرم دو سال پیش با اقتدا به یاران جوان سیدالشهدا به دیار باقی شتافت.

 

مسؤول روابط عمومی مدرسه علیمه حضرت مهدی(عج)، تصریح کرد: مراسم بزرگداشت دومین سالگرد رحلت شهادت‌گونه این روحانی بزرگوار  پنج شنبه این هفته با سخنرانی حجت الاسلام نظافت در مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) برگزار می‌شود.

 

گفتنی است، حجت الاسلام رضا داودی در سال 86، حائز رتبه دو رقمی کنکور تجربی شد، اما تقدیر او و انتخابش چیز دیگری بود، بعد از چهل روز توسل به امام زمان و مشورت با افراد مختلف، تصمیش را گرفت. دانشگاه را‌‌ رها کرد و وارد حوزه علمیه شد.

 

وی تحصیلات حوزوی‌اش را در جوار امام رضا(ع) و در مدرسه علمیه حضرت مهدی(ع) آغاز کرد. 

 

جدیت و نظم او در مسیری که انتخاب کرده بود، سبب شد، همواره از طلاب ممتاز به شمار رود. البته نه فقط در درس که در همه ابعاد، به طوری که مدیریت محترم این مدرسه، حجت الاسلام والمسلمین نظافت ، ایشان را از سرآمدان این مدرسه علمیه، از ابتدای تاسیس، می‌دانست.

 

رضا داودی، پله‌های ترقی را در تحصیل به سرعت طی کرد، همزمان با تحصیل، به تدریس دروس حوزوی نیز مشغول بود و کتاب‌های سیوطی و المنطق و الموجز را تدریس کرد که به گفته شاگردانش در تدریس نیز نمونه بود.

 

حجت الاسلام رضا داوودی در جشن میلاد امام زمان در سال 1391، ردای سربازی امام عصر ارواحنا فداه را به دوش انداخت، و ملبس به لباس پر افتخار روحانیت شد و پس از آن با خانواده‌ای متدین و مذهبی پیمان ازدواج بست.

 

وی در تابستان 92، برای ادامه تحصیل راهی قم شد. اواخر شهریور و همزمان با اعیاد شعبانیه با مراسمی بسیارساده و بسیجی گونه، زندگی مشترک با همسرش را آغاز کرد، زندگی که عمری کوتاه داشت.

 

این مبلغ نخبه حوزوی با آغاز ماه محرم و عزای حسینی، در حالیک ه حدود دو ماه از زندگی مستقلش می‌گذشت، در تبلیغی جهادی عازم منطقه محروم زهک سیستان شد و در روز سوم محرم غریبانه، دعوت حق را لبیک گفت و بر اثر گازگرفتگی به لقاءالله پیوست.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون