تاریخ خبر: کد خبر: 7070

توضیحات خلیل موحدی پیرامون سفرهای خارجی اخیر خود و چند عضو شورای شهر/

هزینه سفر به ایتالیا و اسپانیای اعضای شورای شهر را چه‌کسی پرداخت کرد؟/ گزارش تخصصی سفرها آماده ارائه در صحن علنی است

تمام هزینه سفر ایتالیا توسط پیمانکار خارجی و 40درصد هزینه سفر اسپانیا توسط عضو شورا پرداخت شده است. درباره همین سفرها گزارش جامعی از بازدیدها و دیدارها با مسئولان شهری آماده شده است که اگر فرصتی توسط هیئت رئیسه داده شود، آن را ارائه خواهم کرد.

هزینه سفر به ایتالیا و اسپانیای اعضای شورای شهر را چه‌کسی پرداخت کرد؟/ گزارش تخصصی سفرها آماده ارائه در صحن علنی است

به گزارش «قاصدنیوز»، در پی حواشی اخیر به‌وجود آمده در خصوص سفرهای خارجی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، حاج خلیل موحد عضو شورای اسلامی شهر مشهد در گفتگو با بصرنیوز گفت: نفس سفر خارجی اگر درست برنامه ریزی شود برای یک عضو شورا بسیار واجب است. البته این شرط بسیار مهم است که ضوابط و زوایای آن درست دیده شود. بنده یکی از منتقدین سفرهای خارجی گذشته بودم زیرا فقط یک معاون شهردار در دور قبل 40سفر خارجی رفته است. اولاً ایشان چه نقشی در این سفرها داشته است دوماً  ببینید چه بازخوردی در تصمیم گیری‌های شهری داشته است. اینکه یک مدیر روابط عمومی که اصلا کارش مرتبط  نیست 42سفر خارجی برود، آن هم سفرهای 15یا 16روزه با یک هیات برود اینها مذموم است.  اما سفری که بازخورد و نتیجه داشته باشد بسیار مفید است.

 

این عضو شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص سفرهای اخیر خود گفت: سفر ایتالیا که بنده رفتم تصمیم کمیسیون سفرهای خارجی بوده است. به تعداد زیادی از دوستان گفته شد اما این سفر را قبول نکردند. باید در اینجا ذکر کنم که این سفر هیچ هزینه‌ای برای شهرداری نداشته و سفری بوده که در قرارداد خود پیمانکار ایتالیایی با شهرداری ذکر شده است که هیئتی پنج نفره با هزینه او باید برای تحویل گرفتن ابزار قطار شهری به این کشور مراجعه کنند که این را هم بگویم این قرارداد در شهرداری گذشته نوشته شده است. ما باید می رفتیم دستگاههائی که خریداری شده در آنجا مشاهده، علامتگذاری و تست کنیم که دستگاه از همان کشور ایتالیا وارد شود تا خدعه و ضرری را شهرداری متحمل نشود. درباره همین سفر گزارش جامعی هم از برخی بازدیدها و دیدارها با مسئولان شهری شهرهای این کشور آماده شده است که اگر فرصتی توسط هیئت رئیسه داده شود، آن را ارائه خواهم کرد.

 

وی افزود : اما سفر دوم که آن هم با تصمیم کمیسیون سفرهای خارجی که نمایندگان مردم مشهد هستند بوده است. این سفر به مقصد اسپانیا و با هدف مباحث آموزشی بوده است. البته بنده انتقاداتی به نحوه آن داشتم و آنچه باید می‌شد نشد  ولی علی‌رغم این، اعضای شورای حاضر در این سفر با شهردار مادرید و بارسلون دیدار کردند و از تجربیات آنها استفاده و همچنین از نزدیک پیشرفت‌های آن‌ها را مشاهده کردند تا بتوانند الگوبرداری  و بومی کنند، ضمن اینکه 40درصد هزینه این سفر به صورت شخصی توسط عضو شورا پرداخت شده است.

 

خلیل موحد گفت : در گذشته سفرهای خارجی اصلا کمیسیون نداشته است و با تصمیم گیری شهردار و لایحه  خاصی انجام می‌شده در نتیجه خیلی افراد بی ارتباط از خارج از شهرداری  و شورا به این سفرها می‌رفتند.  از جمله همین منتقدین حالا که حساب‌مند شده است و نمیتوانند به این سفرها بروند تبدیل به منتقد شده اند . اگر اینها اجازه بدهند مستندات این سفرها را در رسانه ها منتشر میکنم. برای بنده مهم نیست در استانداری یا هر جای دیگر باشد. مطلب بعد اینکه بهترین راه انتقاد مناظره است جلسه برگزار کنند بنده مستندات را ارائه میدهم.

 

وی افزود: اینکه می‌گویند استانداری باید مجوز دهد این درخصوص سفرهای خارجی است که با مدیریت خود استانداری می‌باشد ولی جایی که شورای شهر ماموریتی مستقل برای خود بگذارد، نیاز به مجوز استانداری نیست. کمیسیون سفرهای خارجی شورای شهر نظارت دقیق بر این سفرها دارند . البته به عملکرد کمیسیون هم انتقاد هست و از این بهتر هم می تواند باشد. ولی با گذشته قابل مقایسه نیست برای همین خیلی ها ناراحتند  چون امروز خیلی از حق الجلسات و سفرهای خارجی که بهره مند می‌شدند وجود ندارد، برایشان تلخ امده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اولین کاری که کمیسیون سفرهای خارجی انجام داده است جلوگیری از سفرهای مستقل اعضای شورای شهر است و مصوب شده سفرهای اعضا همراه با سفرهای خرید یا دیپلماتیک که برای شهرداری انجام می گیرد باید انجام پذیرد.

 

موحد افزود : امروز خیلی از اطلاعات را می توانیم از دنیای مجازی در بیاوریم اما دنیای حقیقی سرعت بالاتر دارد  وقتی انسان از نزدیک ببیند برای مثال شهر مادرید چطور ضوابط فضای سبزشان را گذاشته اند در انجا که هیچ مشکلی در فضای سبز ندارند چگونه فرهنگ سازی کرده اند و این هزینه را منتقل کرده اند اینها معضلات ماست . انچه امروز میبینیم در منطقه9 ما به خاطر ساخت ساختمان ها درخت های حاشیه خیابان چطور قطع می شوند و از بین می روند . در سفر اخیری که با مادرید داشتیم یک سایت برای ارتباط مستقیم با آنجا راه اندازی شده است.

 

وی در انتها گفت : طبق رصد ظاهری  حدود 60درصد از سفرهای خارجی نسبت به دور قبل کمتر شده است .

کلمات کلیدی

 • حبیب 0 0

  آقا خوب توجیه نکردی! توی این بحران اقتصادی سفر خارجی عضو شورا سفر عضو شورا برای تست دستگاه خنده دار است! مگر عضو شورا تخصص تست قطعات قطار شهری دارد؟! اگر برای تفاهم نامه یا عقد قراردادی بود موضوع فرق می کرد.

  • سهیل 0 0

   عموجان
   نخوندی که زده هزینشو شرکت پیمانکار داده و از طرف دیگه به این بهانه رفتن و اونجا با مدیران شهری دیدار کردن؟

  • مهدی 1 0

   خب
   اولا ایشون گفته 60 درصد از سفرها نسبت به دور قبل کم شده
   ثانیا هزینه سفر با شرکت پیمانکار بوده
   ثالثا تست دستگاه یک متخصص میخواد از شهرداری یک ناظر میخواد که دغدغه ی مردم رو داره که همه میدونن برای چی ... ولی با توجه به این موضوع علاوه بر تست ایشان با شهرداران ان شهرها دیدار کرده و از تجربیاتشان جهت مسائل شهری استفاده کرده و در قالب گزارشی به شورا ارائه داده اند کاری که برای ان در دور قبل شورا یک تیم بالای بیست نفر به ان شهر فقط برای همین انتقال تجربیات سفر میکردند حال با یک ریاضت مالی تنها یک عضو شورا در حاشیه سفری که با هزینه پیمانکار است بدون هزینه شورا و شهرداری انجام شد . واقعا قابل تقدیره

ارسال نظر

تریبون