تاریخ خبر: کد خبر: 7068

کاهش 7.6 درصدی نرخ طلاق در خراسا‌ن‌رضوی

معاون استاندار خراسان رضوی از کاهش 7.6 درصدی نرخ طلاق در سطح استان و 12.4 درصدی این آمار در شهرستان مشهد در هفت ماهه سال جاری خبر داد.

کاهش 7.6 درصدی نرخ طلاق در خراسا‌ن‌رضوی

به گزارش قاصدنیوز، سید محسن صادقی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان با بیان اینکه تحقق این مهم نتیجه تعامل هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و آسیب شناسی به موقع برای مقابله با این پدیده مذموم است، اظهار داشت: سال گذشته اتاق فکر طلاق استان با مدیریت دفتر زنان و خانواده استانداری با هدف تعامل بین صاحبنظران، روانشناسان و جامعه شناسان شکل گرفت.

 

وی افزود: در این اتاق فکر یکی از اصلی ترین عوامل موثر در طلاق تغییر سبک زندگی در اثر فناوری‌های نوین همچون تلفن‌های همراه هوشمند، شبکه های اجتماعی و ماهواره تشخیص داده شد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: با تقویت معارف دینی در بین خانواده و تدوین برنامه‌ای جامع بر‌اساس الگوی سبک زندگی اسلامی و ایرانی با هدف توسعه نشاط اجتماعی می‌توان زمینه مقابله با این معضل اجتماعی را فراهم کرد.

 

بهره‌گیری از ظرفیت صدا و سیما و رسانه های جمعی برای ثبت به موقع وقایع حیاتی استان، هماهنگی با دهیاری‌‎ها و شوراهای اسلامی روستاها برای جلوگیری از دفن اجساد در مکان‌های غیرمجاز حواشی شهرها، ابلاغ دانشگاه‌های علوم پزشکی استان به بیمارستان‌ها و زایشگاه‌ها در ثبت به موقع واقعه ولادت، بررسی مدارک اتباع خارجی و برگزاری به موقع جلسات شورای هماهنگی ثبت وقایع در سطح شهرستان ها از دیگر تاکیدات معاون استاندار در این جلسه بود.

 

منبع: روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون