تاریخ خبر: کد خبر: 7051

توقف طرح صف‌بندی در حرم امام رضا(ع)

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از توقف اجرای طرح آزمایشی صف بندی در روضه منوره امام رضا(ع) خبر داد.

توقف طرح صف‌بندی در حرم امام رضا(ع)

به گزارش قاصدنیوز به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، سید خلیل منبتی با بیان اینکه این طرح کاملا به صورت آزمایشی اجرا شد، اظهار داشت: با وجود رضایت بیش از 90 درصدی زائران در نظرسنجی‌های اداره کل روابط عمومی و ارزیابی‌های میدانی از این طرح، صف‌های طولانی که نشان از اشتیاق زائران برای زیارت ضریح منور و تبرک جستن از مضجع شریف امام رضا(ع) بود، سبب شد این طرح آزمایشی متوقف شود.

 

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی تصریح کرد: شیوه منظم‌سازی و هدایت زائران در صفوف، هم چنان در رواق مبارکه دارالاجابه اجرا خواهد شد.

 

وی گفت: این طرح صرفا به دلیل ایجاد صف‌های طولانی و نیز عدم همکاری و تاخیر برخی زائران در روضه منوره متوقف شد.

 

منبتی اظهار داشت: این طرح زمینه تشرف آسان‌تر گروه قابل توجهی از زائران مانند بیماران، سالمندان، کودکان و زنان باردار را فراهم کرد و نظم و آرامش خوبی را به ارمغان آورده بود و صف‌هایی طویل و البته پر از امید و نشاط که در حرم مطهر حضرت رضا(ع)تشکیل می‌شد، نیز نشان دهنده از ارادت قلبی مردم ایران اسلامی به ساحت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بود.

 

وی با اشاره به در پیش بودن ایام پایانی ماه صفر و تشرف میلیونی زائران به بارگاه منور رضوی، خاطرنشان کرد: تداوم این طرح در ایام اربعین حسینی و شهادت امام رضا(ع) قطعا مشکلاتی را به وجود می آورد که با صلاحدید کارشناسان و انجام مطالعات، اجرای این طرح در اطراف روضه منوره به حالت تعلیق درآمد.

 

منبتی با اشاره به تاکیدات مدیران عالی آستان قدس رضوی مبنی بر لزوم ایجاد فضایی امن و آرام در حرم مطهر برای زیارتی توام با معرفت، اظهار کرد: حتماً طرح‌های دیگری را دنبال خواهیم کرد.

 

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی همواره از طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه در راستای تکریم هرچه بیشتر زائران عزیز استفاده می کند.

 

وی ابراز امیدواری کرد: با تدبیری شایسته تر نظم و آرامش اخیر در محدوده روضه منوره رضوی و حرم مطهر همیشگی باشد.

کلمات کلیدی

 • 0 1

  سلام
  من یک طرحی دارم میتونید به گوش مسولین برسونید؟
  طرح صف برای افراد مسن و خانم های باردار و افراد ناتوان خوب بود
  آیا بهتر نیست مرم مثل سابق بدون صف برن زیارت فقط یک صف بمونه اونم مثل بانک ها نوبت بندی بشن اینجوری مثلا طرف میتونه بره دعاشو بخونه ساعتی که نوبتش میشه بیاد زیارت
  با تشکر

ارسال نظر

تریبون