تاریخ خبر: کد خبر: 704

ساخت موزه دفاع مقدس خراسان رضوی در سال جاری

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان از ساخت موزه دفاع مقدس طی سال جاری خبر داد.

ساخت موزه دفاع مقدس خراسان رضوی در سال جاری

به گزارش قاصدنیوز، سردار اکبر نجاتی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: خراسان رضوی 17 هزار شهید دارد که باید بر اساس وظیفه جهادی و شهادت‌طلبی ما، خاطرات آنها جمع‌آوری و به صورت مکتوب یا فیلم در اختیار جامعه به خصوص نسل جوان قرار بگیرد.

 

این مقام مسئول با بیان این که این امر به علت گستردگی موضوع از توان بنیاد حفظ آثار استان آن هم به تنهایی خارج است، افزود: باید همه ارگان‌ها دست به دست هم دهند تا این موضوع محقق شود.

 

نجاتی با اشاره به این که باید تاریخ دفاع مقدس در کشور جلوه‌دار شود، تصریح کرد: این بنیاد در سال جاری با ایجاد مجموعه‌ای آموزشی از دفاع مقدس حدود 700 هزار دانشجو را در این رشته آموزش داده است که امر مهمی در حوزه آگاهی بخشی محسوب می‌شود.

 

وی 164 کانال ماهواره را بر ضد ایران اسلامی برشمرد و تأکید کرد: آنها همواره برای رسیدن به اهداف شوم خود، می‌خواهند تفکر جوانان کشور را در دست بگیرند و ما باید به واسطه آموزش‌ها و یادآوری دوران دفاع مقدس برای این گروه سنی، از رسیدن دشمن به اهدافش جلوگیری کنیم.

 

این مقام مسئول با اشاره به این که باید معارف دفاع مقدس به نسل جوان معرفی شود، اظهار کرد: 10 هزار فیلم و صدای ضبط شده از شهدای استان وجود دارد که باید به صورت عملی در اختیار علاقمندان رسانه قرار گیرد تا به بهترین شکل ممکن به آگاهی‌بخشی جوانان کشور کمک شود.

 

وی بیش از 300 عنوان کتاب چاپ شده از این شهیدان را تاکنون از دستاوردهای این نهاد دانست و بیان داشت: 45 شهید گمنام در استان وجود دارند که در 15 نقطه از شهر مشهد دارای یادمان، 15 نقطه دیگر در حال ساخت یادمان و 15 نقطه نیز بدون یادمان باقی مانده که باید با همکاری سایر ارگان‌ها در این نقاط نیز یادمان ساخته شود.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گفت: خبرگزاری دفاع مقدس و سایت استانی یاران رضا از جمله اقداماتی است که برای شناخت همشهریان از شهدای دفاع مقدس فعال شده است.

 

این مقام مسئول با ابراز خرسندی از رفع مشکلات زمین مربوط به موزه دفاع مقدس تأکید کرد: در شهرهایی همچون تهران، اصفهان و ساری با وجود این که تعداد شهدای کمی نسبت به خراسان دارند اما موزه دفاع مقدس تأسیس شده  این در حالی است که هنوز موزه دفاع مقدس در استان ما ساخته نشده است.

 

وی متذکر شد: این موزه می‌تواند مورد بازدید 25 هزار زائر پایتخت معنوی کشور باشد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون