تاریخ خبر: کد خبر: 703

جلوگیری از مهاجرت‌ روستائیان با اقدامات سلبی ممکن نیست

جلوگیری از مهاجرت‌ روستائیان با اقدامات سلبی ممکن نیست

به گزارش قاصدنیوز به نقل از مهر، علیرضا رشیدیان ظهر شنبه در مراسم آغاز اجرای طرح پیاده‌سازی مدل روستایی اظهار کرد: روند توسعه در تمامی کشور باید همه جانبه و عدالت‌محورانه باشد زیرا نقش روستاها در توسعه پایدار ملی دارای اهمیت است.

 

وی ادامه داد: امروزه روستائیان به دلایل مختلفی نظیر توسعه نیافتگی به شهرها مهاجرت می کنند و این امر به لحاظ فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مشکلاتی را ایجاد می کند و آنان در مسیر مهاجرت نه تنها چیزی بدست نمی آورند بلکه به بی‌هویتی فرهنگی دچار می‌شوند

.

استاندار خراسان رضوی با اعلام اینکه جلوگیری از مهاجرت‌ بی‌رویه و حاشیه‌نشینی با اقدامات سلبی ممکن نیست، گفت: جمهوری اسلامی طی 35 سال، خدمات مناسبی را برای مردم روستاها ارائه کرد و در این راستا باید مبانی توسعه ملی در روستاها ترجمان شود.

 

رشیدیان بیان کرد: تمامی روستاها باید به سمت آبادانی حرکت کرده و توسعه یافته شوند و مساعدت روستاییان، دهیاران، بخشداران و تمامی دستگاه‌ها سبب توسعه روستایی می شود.

 

وی اظهار کرد: ضرورت دارد تا در طرح توسعه روستایی به آموزش و آگاهی دادن مردم توجه شود و در این طرح باید از اقداماتی نمایشی پرهیز کرد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون