تاریخ خبر: کد خبر: 6816

بی‌دقتی تسنیم در پوشش یک برنامه+عکس

خبرگزاری تسنیم در اقدامی قابل تامل و غیرحرفه ای، شرکت کنندگان در جشنواره «زنگ کار» با موضوع خاطره نویسی دانش آموزان مشهدی از کار در طول سه ماه تابستان را «کودکان کار» نامید.

به گزارش«قاصدنیوز»، پس از آنکه اختتامیه اولین جشنواره «زنگ کار» با موضوع خاطره نویسی دانش آموزان مشهدی از کار در طول سه ماه تابستان، خبرگزاری تسنیم در اقدامی قابل تامل و غیرحرفه ای، شرکت کنندگان در این برنامه را «کودکان کار» نامید.

جشنواره زنگ کار

این تیتر در حالی بر روی این خبر نشسته است که شرکت کنندگان جشنواره خاطره نویسی«زنگ کار» دانش آموزانی بودند که با استفاده از فراغت سه ماه تابستان به حرفه آموزی و کسب درآمد پرداخته اند در حالی که در تعریف «کودکان کار» آمده است:

کودکان کار به کودکان کارگری گفته می‌شود که به صورت مداوم و پایدار به خدمت گرفته می‌شوند که این امر آنها را در بیشتر اوقات از رفتن به مدرسه و تجربۀ دوران کودکی بی‎بهره می‌سازد و سلامت روحی و جسمی آنها را تهدید می‌کند. کار کودک نزد بسیاری از کشورها و سازمان‌های بین‌المللی فعالیتی استثماری تلقی می‌شود.
 

کار کودکان بسیار معمول است و می‌تواند شامل کار در کارخانه، معدن، روسپی‌گری، کشاورزی، کمک در کسب و کار والدین، داشتن کسب و کار شخصی (مانند فروش غذا) یا کارهای نامتعارف باشد.

 

متاسفانه در فضای خبری به این مطلب خبرگزاری تسنیم استناد شده است و ضروری است مسئولین این خبرگزاری در استان خراسان رضوی نسبت به این موضوع اقدام مقتضی را انجام دهند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون