تاریخ خبر: کد خبر: 6686

در شش‌ماهه نخست امسال صورت گرفت؛

رشد 7درصدی فرزندآوری در مشهد

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌رضوی از رشد ۷درصدی موالید در شش‌ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۴۳ هزار و ۱۷۶ مورد ولادت در مشهد ثبت شد.

رشد 7درصدی فرزندآوری در مشهد

به گزارش قاصدنیوز، حسین نیری در گفتگو با خبرنگار شهرآرا تصریح کرد: از این رقم ولادت ثبت‌شده در مشهد، ۲۲ هزار و ۹۵ مورد تولد نوزاد پسر و ۲۱ هزار و ۸۱ مورد تولد نوزاد دختر در مشهد ثبت شد که با توجه به آمار، به‌ازای هر ۱۰۵ تولد نوزاد پسر در مشهد، ۱۰۰ تولد نوزاد دختر ثبت گردید.مدیرکل ثبت احوال خراسان‌رضوی در بیان آمار ولادت‌های ثبت شده در استان نیز اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال آمار ولادت‌های ثبت شده در خراسان‌رضوی ۷۹ هزار و ۵۱۴ مورد بود که از این رقم ۴۰ هزار و ۷۵۳ مورد تولد نوزاد پسر و ۳۸ هزار و ۷۶۱ مورد تولد نوزاد دختر در استان به ثبت رسید.


وی خاطر نشان کرد: آمار ولادت‌های ثبت‌شده شش‌ماهه خراسان‌رضوی در مقایسه با سال گذشته در حدود ۶درصد رشد داشته است.به گفته نیری با در نظر گرفتن آمار تولدهای ثبت‌شده، نرخ رشد طبیعی شش‌ماهه نخست امسال استان، ۱/۲درصد است. این رقم در حالی برای استان ثبت شد که نرخ رشد طبیعی کشور ۶/۱درصد است و با توجه به این اختلاف باید اذعان شد استان از نظر رشد موالید در قیاس با کشور در جایگاه بالاتری قرار دارد.


مدیرکل ثبت احوال خراسان‌رضوی آمار فوتی‌های ثبت‌شده در شش‌ماهه نخست سال ۱۴ هزار و ۵۳۲ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۸ هزار ۳۳۶ مورد فوت مرد و ۶ هزار ۱۹۶ مورد فوت زن ثبت شد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون