تاریخ خبر: کد خبر: 653

جزئیات برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در مشهد اعلام شد

نهمین نمایشگاه قرآن و عترت از 18 تا 27 ماه مبارک رمضان به مدت 10 روز در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.

جزئیات برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در مشهد اعلام شد

به گزارش قاصدنیوز به نقل از قدس آنلاین، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ضمن اعلام این مطلب گفت: امسال نهمین نمایشگاه قرآن و عترت از 18 تا 27 ماه مبارک رمضان به مدت 10 روز در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.


سیدسعید سرابی در نشست اعضای ستاد نهمین نمایشگاه قرآن و عترت افزود: افتتاحیه این نمایشگاه روز 17 ماه مبارک برگزار می‌شود که در این مراسم تجلیل از برخی از خادمان قرآنی نیز صورت می‌گیرد.


وی خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه به علت تقارن آن با شب‌های قدر، برنامه ریزی‌های لازم انجام شده است تا مراسم سه شب شبهای احیا با رویکردی قرآنی به صورت فاخر برگزار شود.


در ادامه این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: از آنجایی که در 16 ماه مبارک رمضان نمایشگاه بین‌المللی قرآن در تهران خاتمه پیدا می‌کند، از این رو هماهنگی‌های لازم می‌تواند صورت بگیرد تا برخی از کشورهای شرکت کننده از نمایشگاه تهران در نمایشگاه مشهد حضور پیدا کنند.


امینی اعلام کرد: کشورهایی چون پاکستان، لبنان، ترکیه، عراق، تونس، کرواسی، مسکو، عراق، الجزایر، هند، اسپانیا و... در این نمایشگاه حضور دارند.


وی تصریح کرد: در حال پیگیری برای حضور مستقیم نمایندگان کشورهایی چون عراق، پاکستان، سوریه، افغانستان، ترکیه و ترکمنستان هستیم.


امینی همچنین از حضور برخی از مسیحیان مثل کشور اسپانیا که دارای معماری اسلامی هستند، خبر داد و افزود: برخی از خوشنویسان اهل سنت نیز مانند کشور لبنان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

در ادامه وی از حضور سه قاری بین‌المللی از مصر، سوریه و عراق نیز خبر داد.


در این نشست نماینده جامعه المصطفی عالمیه نیز گفت: در این نمایشگاه برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است تا طلاب غیرایرانی از ملیت‌هایی چون پاکستان، افغانستان، عراق، هندوستان، پاکستان، تاجیکستان و... با حضوری فعال غرفه خواهند داشت.نماینده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز از اکران انیمیشن‌هایی با موضوع قرآنی خبر داد و گفت: از دیگر برنامه‌های این مرکز برگزاری کارگاه تذهیب، سفال، کاشی و آیینه و مسابقات ادبی است.

 


نماینده دانشگاه فردوسی نیز در این نشست گفت: برگزاری مسابقات، کارگاه‌های مختلف با موضوعات قرآنی و طب اسلامی از برنامه‌های دانشگاه است که امیدوارم با توجه به تعطیلی دانشگاه در هنگام زمان برگزاری نمایشگاه خدمات برای مخاطبان عمومی نیز ارایه شود.


نماینده اداره کل میراث فرهنگی نیز از حضور 20 نفر از هنرمندان صنایع دستی با آثاری فاخر از موضوعات قرآنی خبر داد.


همچنین نماینده حوزه هنری از برگزاری نمایشگاه عکس از مسلمانان چین در ماه مبارک رمضان، رونمایی نمایشگاه تذهیب‌های قرآنی و اکران فیلم‌های 100 ثانیه‌ای اطلاع داد.


در ادامه این نشست نماینده سازمان اتوبوسرانی به اختصاص10 دستگاه ناوگان جهت انتقال بازدید کنندگان از نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت اشاره کرد و گفت: جهت تبلیغات درون ناوگان و هماهنگی برای حمل و نقل مردم در شب‌های قدر در نمایشگاه آمادگی لازم وجود دارد.


در پایان نشست اعضای ستاد نهمین نمایشگاه قرآن و عترت، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد که امید است تا هنگام برگزاری این نمایشگاه مزار شهید گمنام مدفون در نمایشگاه یادمان آن‌ها ساماندهی و عنایت خاصی جهت ساماندهی آن توسط شهرداری انجام شود.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون