تاریخ خبر: کد خبر: 652

مشاوره های پارکی به مردم درباره اعتیاد در مشهد

بوستان‌های ملت، بابا‌نظر، رجایی، پردیس و طرق میزبان برگزاری این نمایشگاه‌ها هستند بیان کرد: مهم‌ترین هدف ما در این نمایشگاه‌ها آموزش پیشگیری از اعتیاد به خانواده‌ها و دیگر مخاطبان است.

به گزارش قاصدنیوز، شهرآرا نوشت:
 

سال‌هاست که پیشگیری، یگانه راهکار زدودن آسیب‌های اجتماعی معرفی شده است و در این میان چندسالی است که کاهش آمارهای بی‌سرو‌ته اعتیاد را در رشد مبحث پیشگیری دنبال می‌شود و قدم‌هایی جدی در این زمینه برداشته شده است. دانش‌آموز، زن خانه‌دار، افراد شاغل و دیگر اقشار ازطریق برنامه‌های تلویزیونی، تبلیغات محیطی، تجارب روزانه و... این روزها باعنوان پیشگیری از اعتیاد آشنا هستند و مهم‌تر از آن تا اندازه‌ای اعتیاد را می‌شناسند و می‌دانند اعتیاد چیست یا چگونه فرد معتاد می‌شود؛ اگرچه گاهی به‌قول معروف از آن سمت بام می‌افتند و به‌علت غرور کاذبشان درگیر اعتیاد می‌شوند.


ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌رضوی یکی از دستگاه‌هایی است که سال‌هاست در راستای پیشگیری فعالیت می‌کند و تا‌کنون موفقیت‌های زیادی را نیز از آن‌ها شاهد بوده‌ایم. در جدیدترین اقدام این ستاد شاهد برگزاری نمایشگاه‌های «پیشگیری از اعتیاد» در سطح شهر مشهد هستیم؛ چرا‌که ٧٠درصد معتادان استان در مشهد ساکن هستند.


جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌رضوی در گفتگو با شهرآرا از راه‌اندازی پنج نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در بوستان‌های مشهد خبر داد.


سرهنگ ماشاالله صادقی با بیان اینکه بوستان‌های ملت، بابا‌نظر، رجایی، پردیس و طرق میزبان برگزاری این نمایشگاه‌ها هستند بیان کرد: مهم‌ترین هدف ما در این نمایشگاه‌ها آموزش پیشگیری از اعتیاد به خانواده‌ها و دیگر مخاطبان است.

 

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه‌ها آموزش در قالب‌های مختلف هنری، علمی و... ارائه می‌شود یادآور شد: برای برگزاری این نمایشگاه‌ها هفت سازمان با ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌رضوی همکاری دارند.

 

جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌رضوی با اشاره به فعالیت شهرداری مشهد و سازمان تبلیغات اسلامی در این زمینه بیان کرد: در هریک از این نمایشگاه‌ها یک روحانی ازسوی سازمان تبلیغات اسلامی حضور دارد که به‌صورت رودر‌رو به مخاطبان مشاوره می‌دهد.


صادقی افزود: این نمایشگاه‌ها که از اول تیر آغاز‌به‌کار کرده‌اند تا هفتم ماه جاری از ساعت ١٧تا ٢٢ میزبان علاقه‌مندان هستند.

 

وی درباره «‌نمایشگاه حجمی مهارت‌های زندگی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد» نیز گفت: این نمایشگاه از روز گذشته با همکاری مؤسسه روان‌شناختی «گوهراندیشان سلامتی مشهد» واقع در بولوار توس، بعد از کال زرکش، دولت‌آباد٨، پایگاه سلامت روان‌ اجتماعی «فرامهر» دایر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند در ساعات اداری از این نمایشگاه دیدن کنند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون