تاریخ خبر: کد خبر: 6441

واکنش نمایندگان 15 رسانه حاضر در نشست خبری که به شهدا توهین شد چه بود؟

شاید بتوان این توجیه را آورد که طبیعی است خبرنگار، نگارنده و راوی خبر و واقعه است و شاید قرار بوده با انعکاس واقعیت ماجرا، به مردم، خبر از هتک حرمت صورت گرفته دهد اما با رصد خروجی رسانه‌های حاضر در نشست خبری «جمعیت دوستداران توسعه مشهد»، فارغ از پوشش های رپرتاژگونه برخی رسانه ها، چیزی جز چند پاراگراف ساده و معمولی از برنامه مشاهده نشد

واکنش نمایندگان 15 رسانه حاضر در نشست خبری که به شهدا توهین شد چه بود؟

به گزارش قاصدنیوز، رامین مکرمی در ویژه نامه استان خراسان رضوی روزنامه جوان نوشت:

 

پس‌ازآنکه در نشست خبری جمعیتی با نام «دوستداران توسعه مشهد» متشکل از مدیران سابق و اسبق شهرداری مشهد، یکی از اعضای این تشکل در سخنانی هتاکانه، پارک کوهسنگی را به‌واسطه تدفین شهدای گمنام گورستان خوانده بود، موجبات رنجش خاطر خانواده معظم شهدا و ایثارگران را ایجاد و موجی از اعتراضات را به دنبال داشت.

 

وقتی خبر و صوت این هتاکی را یکی از سایت خبری(و نه خبرگزاری رسمی) منتشر کرد، اولین سؤالی که به ذهن حقیر به‌عنوان یک فعال رسانه‌ای خطور کرد، کمّ و کیف واکنش خبرنگاران حاضر در این برنامه به هتاکی صورت گرفته بود.

 

متأسفانه با بررسی‌های صورت گرفته در این نشست خبری که در محل ساختمان «ساپکو» با حضور نمایندگان بیش از 15رسانه مکتوب، خبرگزاری و پایگاه خبری به‌اصطلاح اصولگرا و اصلاح‌طلب برگزارشده بود، مشخص گردید پس‌ازآنکه ایرج یزدانبخش به‌عنوان رئیس کمیته اقتصادی این جمعیت معلوم‌الحال زبان بر این هتاکی گشود، هیچ واکنشی به این سخنان از جانب حاضران در جلسه صورت نگرفته است و پس‌ازآن، گوینده پا را فراتر نهاد و با حمله به خبرنگاران گفت: "شما(خبرنگاران) باید حمله می‌کردید و  می‌گفتید این شهدایی که آنجا دفن شدند عزیزتر از شهدای بهشت رضا نیستند! بپیچید به اعمالشان، ما هم کمکتان می‌کنیم!"

 

شاید بتوان این توجیه را آورد که طبیعی است خبرنگار، نگارنده و راوی خبر و واقعه است و شاید قرار بوده با انعکاس واقعیت ماجرا، به مردم، خبر از هتک حرمت صورت گرفته دهد اما با رصد خروجی رسانه‌های حاضر در نشست خبری «جمعیت دوستداران توسعه مشهد»، فارغ از پوشش های رپرتاژگونه برخی رسانه ها، چیزی جز چند پاراگراف ساده و معمولی از برنامه مشاهده نشد و عملاً سخنان این فرد و حرف‌های احمد نوروزی شهرداری اسبق و از مخالفان خاکسپاری شهدا دراین‌باره را سانسور شده بود.

 

ضمن اعلام عدم دلالت این درد دل به رسانه‌های بی‌درد، سکولار و سیاسی باز که وضعیت‌شان پیش از این مشخص شده است، به‌راستی رسالت خبرنگار طراز انقلاب اسلامی و رسانه و خبرگزاری منتسب به جریان حزب‌ا... چیست؟ آیا چیزی جز مرزبانی و پاسداری از ارزش‌ها در این پیچ تاریخی است؟ دراین‌بین آیا استخدام خبرنگار، پرداخت سوژه و تولید ما مبتنی بر این نگاه است یا تنها به دنبال رفع تکلیف و بالابردن تعداد خروجی هستیم؟ آیا مردم مومن و انقلابی از ما به‌عنوان اصحاب رسانه های جریان ارزشی مطالبه انعکاس حقایق ندارند؟

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون