تاریخ خبر: کد خبر: 6181

واکنش روزنامه خراسان به خبر قاصدنیوز

پس از صدور نامه 18 عضو شورای شهر مشهد، روزنامه خراسان با انجام مصاحبه با برخی از امضاکنندگان این نامه سعی در مخدوش نشان دادن آن کرد.

واکنش روزنامه خراسان به خبر قاصدنیوز

به گزارش «قاصدنیوز»، پس از صدور نامه 18 عضو شورای شهر مشهد، روزنامه خراسان با انجام مصاحبه با برخی از امضاکنندگان این نامه سعی در مخدوش نشان دادن آن کرد.

 

این روزنامه دو روز بعد، مصاحبه قاصدنیوز با یک عضو شورای شهر را پیرامون این مطلب خود منتشر کرد.

 

روزنامه خراسان در 26مرداد نوشت: عضو شورای شهر مشهد درخصوص نامه 18 عضو شورای شهر به نمایندگان مجلس درباره پایداری بر خطوط قرمز درتوافق هسته ای گفت: در بیانیه ملاک عمل ما این بوده است که برای افراد متن بیانیه ایمیل زده می‌شود و نماینده‌ها در مدت سه روز نظراتشان را اعلام می‌کنند و از طریق پیامک عبارت «یاحسین» را برایمان ارسال می‌کنند که به‌منزله تأیید آن است و این شکل کار، روال دوساله ماست. بنابراین دوستان حرف خلاف واقع نزده‌اند بلکه مطابق روال همیشگی متن به ایمیل شان ارسال‌شده اما متن را مشاهده نکرده‌اند.حجت‌الاسلام لطفی در گفت وگو با «قاصدنیوز» درباره اظهارات اخیر برخی اعضای شورای شهر گفت: چندی پیش جمعی از نمایندگان طی نامه‌ای به نمایندگان مجلس خواستار رعایت دقیق خطوط قرمز رهبر انقلاب در بررسی توافق هسته‌ای شدند اما روزنامه خراسان در مطلبی سعی در تشکیک این موضوع داشت.رئیس کمیسیون ویژه امربه‌معروف و نهی از منکر شورای شهر مشهد گفت: مطابق روال همیشگی که اعضای شورا از آن آگاه هستند، این نامه را ابتدا به ایمیل همه اعضای شورا ارسال کردیم و تایید آن را از 18 عضو شورا به‌صورت پیامکی گرفتیم که هم‌ متن پیام و هم تاریخ و زمان ارسال ایمیل‌ها موجود است. با این روال تاکنون دو بیانیه با امضای 17نفر و 12نفر صادرشده است.وی افزود: بنای ما در شورای اسلامی شهر به این صورت است که وقتی طرحی در شورا قرار است شکل بگیرد آن طرح، هم برای اعضا ایمیل می شود و هم از نمایندگان امضای مکتوب گرفته می‌شود ولی در بیانیه ملاک عمل این است که برای افراد متن بیانیه ایمیل زده می‌شود و نماینده‌ها در مدت سه روز نظراتشان را اعلام می‌کنند و از طریق پیامک، عبارت «یاحسین» را برایمان ارسال می‌کنند که به‌منزله تأیید آن است و این شکل کار، روال دوساله ماست.حجت الاسلام لطفی خاطرنشان کرد: در بین این 18 نفر چند تن از نمایندگان همچون آقای سهیلی در این حد مطرح کرده بودند که نامه درباره برجام منتج به اختلاف نشود و مشکل خاصی بابت تایید آن نداشتند. آقای جهانبخش هم در برخی کلمات ، آن‌هم به لحاظ ادبیاتش مشکل داشتند که برطرف شد و من خودم گفتم که برایتان متن را ایمیل کنم. ایشان مطرح کردند ایمیل ندارم و به فکس هم دسترسی نداشتند در نتیجه بنده 10 دقیقه با ایشان تلفنی صحبت کردم و ایشان مجاب شدند و این موضوع را رد نکردند. اگر قطعاً کسی رد کرده باشد و مایل نبوده اسمش در ذیل نامه بیاید، قطعاً اسامی را مطرح نمی‌کنیم. حتی به آقای جهانبخش گفتم که اگر شما تردیدی دارید اسمتان را درج نکنیم که ایشان فرمودند مشکلی ندارم. همچنین آقای پژمان گفتند ایمیل نشده و بنده گفتم که دو شب گذشته برایتان ایمیل شد. آقای عامری فرد هم از آخرین نفراتی بودند که تایید کردند.وی گفت: دوستان حرف خلاف واقع نزده‌اند بلکه مطابق روال همیشگی متن به ایمیل شان ارسال‌شده اما متن را مشاهده نکرده‌اند. با اطمینان می‌گویم که مطالب به دستشان رسیده ولی ممکن است نخوانده باشند. منتها گویا با توجه به فضای رسانه‌ای که روزنامه خراسان ایجاد کرده ممکن است این موضوع تردیدهایی را برای نمایندگان ایجاد کرده باشد.حجت الاسلام لطفی تاکید کرد: با توجه به این اظهارنظرهای اعضای محترم، تجربه شد که از این پس امضای مکتوب هم در ذیل نامه‌ها و بیانیه‌ها گرفته شود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون