تاریخ خبر: کد خبر: 5276

گزارش کامل اجتماع بزرگ مردمی "اجازه نمی دهیم" در مشهدالرضا/

خروش دهها هزار مشهدی در اعتراض به تحقیر ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای+تصاویر

شرکت کنندگان در این مراسم با سر دادن شعار «مسیر بی نتیجه، باید پایان پذیرد»، «با مشت محکم می زند این ملت، بر دهن مخالف ولایت»، «ما مردم ایرانیم، بر عهد خود می مانیم» اعلام کردند که بیش از این اجازه تحقیر و توهین ملت ایران توسط غربی ها را نمی دهند.

به گزارش «قاصدنیوز»، اجتماع بزرگ مردمی "اجازه نمی‌دهیم" عصر پنجشنبه(7خرداد) در لبیک به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب توسط جنبش مردمی حفاظت از منافع ملی که متشکل از 50 مجموعه مردمی است در مشهدمقدس برگزار شد.

 

(مشاهده دو نماهنگ زیبا از این اجتماع)

(مشاهده اجرای شعر حماسی حاج احمد واعظی در این اجتماع)

انعکاس اجتماع "اجازه نمی دهیم" در خبر 20:30 پنجشنبه هفتم خرداد
 
 

در این تجمع بیش از 20هزار نفر از اقشار مختلف مردم مشهد با شعار، حمل پلاکارد و دست نوشته اعلام کردند که اجازه تحقیر ملت ایران توسط غربی ها را نخواهند داد.

تجمع اجازه نمیدهیم

 

شرکت کنندگان در این اجتماع عظیم با بیان اینکه خط قرمز ما سخنان و رهنمود های رهبری است بیان کردند: به هیچ شخصی چه در داخل و چه در خارج اجازه نمی دهیم که موجب تحقیر ملت ایران شده و بر خلاف موضع رهبری توافقی را مد نظر قرار دهد.

 

شرکت کنندگان در این مراسم با سر دادن شعار «مسیر بی نتیجه، باید پایان پذیرد»، «ما مردم ایرانیم، بر عهد خود می مانیم» اعلام کردند  که بیش از این اجازه تحقیر و توهین به ملت ایران را نمی دهند.

 

مردم مشهد همچنین با سر دادن شعار «ما با ولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم»، «با مشت محکم می زند این ملت، بر دهن مخالف ولایت» و همچنین «ما اجازه نمی دهیم کارگزاران ما تحت فشار مذاکرات هسته ای شیطان بزرگ قرار گیرند» اعتراض خود را نسبت به زیاده خواهی های دولت های غربی اعلام کردند.

 

مهرداد بذرپاش، علی اکبر رائفی پور، حاج احمد واعظی و حاج رحیم احمدی روشن(پدر شهید احمدی روشن) در این اجتماع مردمی به سخنرانی پرداختند.

 

شعر حماسی حاج احمد واعظی: "ذره ای عجز را در این میهن ،  ما اجازه نمی دهیم اصلاً"

در بخشی از این برنامه حاج احمد واعظی مداح اهل بیت(علیه السلام) به شعرخوانی پرشور و حماسی خود پیرامون مطالبه رهبر معظم انقلاب با عنوان " اجازه نمی دهیم" پرداخت که بسیار مورد توجه حاضران قرار گرفت:

احمد واعظی

با عنایات حضرت داور/ و تمسک به آل پیغمبر
همه در سایه سار لطف رضا/پادشاه بزرگ این کشور
ماه میلاد حضرت ارباب/ماه میلاد ساقی لشکر
ماه میلاد حضرت سجاد/شیرمرد دلاور حیدر
و به عشق جوان پاک حسین/علی اولش علی اکبر
همه در انتظار حضرت عشق/مهدی آن، عشق اول و آخر
گرد هم آمدیم تا با هم/ به تولای فاتح خیبر
باز پیمان خویش تازه کنیم/در همین امتداد با رهبر
کی بزرگ آیت خراسانی/با شماییم تا دم آخر
و به عشق شما در این میدان/آمد امروز این همه لشکر
چون شما داد میزنیم امروز/بر سر هر چه دشمن کافر
ذره ای عجز را در این میهن / ما اجازه نمی دهیم اصلا
بنده ی کردگار سبحانیم/لله الحمد که مسلمانیم
با ولای علی و آل علی/از نژاد بزرگ سلمانیم
در حسینیه ها حسینی محض/بوده ایم و همیشه می مانیم
همه در کشور امام رضا/پیرو سید خراسانیم
داغداران حضرت زهرا/از غم لاله ها پریشانیم
آی ای دشمن خدانشناس/ما زن و مرد،مرد میدانیم
تو که خود، خوب می شناسیمان/شیر مردان خاک ایرانیم
دل رحیمیم و مهربان با هم/با تو توفنده تر ز طوفانیم
شب اگر اشک ریز و سینه زنیم/روزها مثل شیر غرانیم
بخدا گر که پا دهد یک روز/ رگ نسل تو را بخشکانیم
تو اگر شمر یا معاویه ای/ما همه ذوالفقار برانیم
ذره ای عجز را در این میهن / ما اجازه نمی دهیم اصلا
 

آمریکا

آمریکا! روح شیطان در آشیانه ی توست/ورد ابلیسیان ترانه ی توست
هر کجا هست آتش افروزی/نام ننگین تو نشانه ی توست
سگ زنجیری تو اسراییل/دست آموز آستانه ی توست
آتش غزه،سور و سوریه/و یمن کار وحشیانه ی توست
تو که هستی که در تمام بلاد/ شعله ی ظلم ظالمانه ی توست
دشمن دیر سال ما هستی/سخن هسته ای بهانه ی توست
بی حیا تو چه کاره ای آخر/مگر این آب و خاک خانه ی توست؟
با تو، مثل تو حرف باید زد/زور افسون تو فسانه ی توست
پیر ما گفته است شیطانی/خون مظلوم آب و دانه ی توست
پس به قول خودتو "گو تو هِل(*go to hell: برو به جهنم*)"/که ته دوزخ آشیانه ی توست
ذره ای عجز را در این میهن
ما اجازه نمیدهیم اصلا

 

 

حرف رهبر ما وقتی زمین خواهد افتاد که ما در عالم نباشیم

در ابتدای اجتماع مردمی "اجازه نمی‌دهیم" نیز قطعه سرودی توسط یک گروه دانش آموزی اجرا و سپس خلیل موحدی از رزمندگان دفاع مقدس گفت: روسیاهان عالم که در کارنامه خود 84 کودتا دارند و دستشان به جنایت‌های زیادی آلوده است امروز برای ملت ما تعیین و تکلیف می‌کنند.

تجمع اجازه نمیدهیم

موحدی با اشاره به اینکه حرف رهبر ما وقتی زمین خواهد افتاد که ما در عالم نباشیم تصریح کرد: ملت ایران از هیچ حمله نظامی نمی ترسد و در برابر هر حمله‌ای ایستادگی می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز برای آشکار شدن فریب سازی آمریکا به میز مذاکره آمده‌ایم تصریح کرد: این تجمع شروع یک حرکت است و ما ثابت خواهیم کرد که عاشقانه دنبال شهادت هستیم.

 

این رزمنده دفاع مقدس گفت: امروز هیچ کس اجازه ندارد که از صحبت‌های رهبری عبور کند زیرا این مملکت به این آسانی‌ها آباد نشده و مردم ما جنگ تحمیلی را فراموش نکرده اند.

 

وی با اشاره به اینکه روی سخن ما با استکبار جهانی است خاطر نشان کرد: هر کس ذره ای در مقابل دشمنان کوتاه بیاید قطعا شکست می‌خورد و مردم آن افراد را طرد می‌کنند.

 

خلیل موحدی در انتها خاطر نشان کرد: تجمعات ما بیشتر از گذشته تشکیل می‌شود و تا زمانی که مطالبات رهبری محقق شود از خواسته‌های خود کوتاه نخواهیم آمد.

 

عکس یادگاری با جان کری برای ما تولید احترام نمی‌کند

مهرداد بذرپاش عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه برنامه گفت: چند عکس یادگاری با جان کری برای ما تولید احترام نمی‌کند بلکه بر عکس احترام ما برگرفته از مکتب مقاومت و امثال طهرانی مقدم هاست که با دستاوردهایشان می توانند تلاویو را نشانه بروند.

 

مهرداد بذرپاش

 

وی ادامه داد: کسانی که امروز دست در جیب مردم می‌کنند و از اقتدار و عزت شما خرج می‌کنند باید مسیرشان را عوض کنند، آنها باید از آیندگان خودشان خرج کنند.

 

وی تصریح کرد: موضوع دشمنان با ایران به‌هیچ وجه موضوع هسته‌ای نیست و نخواهد بود. در ارتباط با پرونده هسته‌‌ای ابتدا نشست‌هایی در وین و پاریس برگزار شد و سپس به نشست سعدآباد رسید که قرار شد پرونده ایران عادی شود اما هنگامی که در نشست سعدآباد حاضر شدند پیشنهاد تعلیق غنی‌سازی را مطرح کردند و قرار شد ما 6 ماه آن را انجام دهیم.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اما گروه مقابل 6 ماه دیگر نیز تمدید کردند و تا دو سال این تعلیق ادامه یافت لذا در انتخابات سال 84 فضای متفاوتی اتفاق افتاد و بعد از اینکه نتیجه انتخابات مشخص شد پلمب‌ها فک شد و از سال 84 به بعد ما پیشرفت بزرگی در بحث هسته‌ای داشتیم و تعداد ماشین‌های سانتریفیوژ به 10 هزار رسید.

 

وی افزود: جزئیات مسائل تا انتخابات سال 88 زمان بُرد و بعد از انتخابات رئیس‌جمهور آمریکا در تلویزیون اعلام کرد که دولت ایران نامشروع است و ما با آنها مذاکره نمی‌کنیم و حرف اصلی وزیر دفاع آلمان و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را زد.

 

وی اظهار داشت: دشمنان نظام می‌گویند تا زمانی که مردم ایران در صحنه حضور دارند، باید شدیدترین تحریم‌ها را وضع و کار نظام جمهوری اسلامی را تمام کنیم و این در حالی است که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون مردم ما 3 نسل تحریم شدند که نسل اول بعد از گروگان‌گیری در لانه جاسوسی و نسل دوم در زمان ریاست جمهوری کلینتون بود.

 

تجمع اجازه نمیدهیم

 

بذرپاش ادامه داد: تحریم‌های نسل سوم از سال 89 شروع شد و همه مذاکراتی که در حال حاضر انجام می‌شود برای نسل سوم است و سوال این است که چرا برای دو نسل اول تحریم‌ها فشار نیاورد اما فشار برای نسل سوم بیشتر شد لذا باید ببینیم تحریم‌ها‌ بعد از حوادث سال 88 چگونه و به چه دلیل رخ داد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون می‌دانیم کسانی که شعار "نه غزه نه لبنان" را سر دادند ریشه در کجا دارد و باید دید آیا واقعا امروز کسانی که در کنار غزه و لبنان بودند آبرو دارند یا کسانی که شعار نه غزه و لبنان سر دادند.

تجمع اجازه نمی دهیم

عضو هیئت رئیسه مجلس به فیلم مختار اشاره کرد و گفت: در فیلم مختار ما توانستیم شخصیتی همچون سلیمان را به مردم معرفی کنیم کسی که نتوانست در لحظه درست تصمیمی مناسب بگیرد هرچند در قیام توابین جانش را فدای اباعبدالله الحسین (ع) کرد.

 

بذرپاش بیان کرد: در روز عاشورا کسانی بودند که نه مبارزه آنچنانی کرده بودند نه فقاهت زیادی داشتند اما چون تاریخ باقی می‌ماند و از آنها یاد می‌کند امروز ما از نام حبیب بن مظاهر به نیکی یاد می‌کنیم. وی توانست در لحظه حساس تصمیمی درست را بگیرد.

 

وی گفت: چه میرباقری‌ها برای حبیب بن مظاهر فیلم بسازند و چه فیلم نسازند او در دل تاریخ شیعه می‌درخشد؛ دلیل ماندگاری همان تصمیم درست و حرکت در مسیر ولایت است، کسی که ولی زمان خودش را در موقع حساس یاری کند تا ابد در دل تاریخ باقی می‌ماند.

 

اگر صد بار دیگر هم جانم را فدای ولایت کنم باز هم بر دفاع از ولایت خواهم ایستاد

پس از آن حاج غلامحسین صفایی، جانباز 75درصد نخاعی گفت: امروز در کشور جمهوری اسلامی نماینده امام زمان(ع) در غربت بسر می برد و این مسئله مایه رنج و درد است.

 

صفایی افزود: من جانم را فدای ولایت کرده ام و اگر صد بار دیگر هم جانم را فدای ولایت کنم باز هم بر دفاع از ولایت خواهم ایستاد.

 

تجمع اجازه نمی دهیم صفایی

 

وی تصریح کرد: حماسه آفرینی‌های فرزندان حزب الله لبنان و غزه در جنگ های 33و 22روزه با درس گرفتن و الهام گرفتن از رزمندگان ایران بوده است چرا که نهضت حسینی در رگ ها و خون ما جاری است.

 

این جانباز دوران دفاع مقدس تاکید کرد: این قبیل تجمعات آخرین حرکت ما نیست و نخواهد بود و همواره به دفاع از ولایت و دعا برای منجی عالم بشریت در صحنه حضور خواهیم داشت.

تجمع اجازه نمیدهیم

 

بازرسی از مراکز نظامی با هدف ابهام زدایی از توان ایران برای حمله نظامی است

علی‌اکبر رائفی‌پور کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی نیز در اجتماع عظیم مردم مشهد با عنوان "ما اجازه نمی‌دهیم" که در عرصه میدان شهدا برگزار شد با اشاره به اینکه جدال کفر و ایمان یک جدال عمیق در دل تاریخ شیعه است، اظهار داشت: جهاد ارزش و درجه‌اش بسیار بالاتر از قتال است و شامل اجر بسیار زیادی می‌شود.

 

تجمع اجازه نمیدهیم

وی به آیاتی از قرآن‌کریم اشاره کرد و گفت:‌ پیامبر اکرم(ص) زمانی که آیاتی در باب ارزش جهاد را قرائت کردند رو به سلمان کردند و عنوان کردند که طایفه سلمان در آینده می‌توانند باب جهاد را ادامه دهند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: کسی که مسیر حق را انتخاب کند قطعاً دچار سختی‌های فراوان می‌شود، زمانی که ما انقلاب کردیم منتظر بودیم که دشنام بشنویم و سختی‌های بسیار زیادی را تجربه کنیم و اکنون نیز در این مسیر ثابت‌قدم هستیم.

 

وی گفت: هر نگاهی که در انقلاب اسلامی ایران رنگ و بوی مهدوی نداشته باشد محکوم به شکست است و باید تمامی جریان‌ها و دیدگاه‌ها در مسیر زمینه‌سازی برای ظهور مهدی موعود(عج) تلاش کنند.

علی اکبر رائفی پور

این کارشناس مسائل سیاسی به شرایط خاص منطقه اشاره کرد و گفت:‌ امروز هیچ خطی غیر از ولایت علی‌بن ابی‌طالب(ع) وجود ندارد و تمامی کشورهای به‌ظاهر اسلامی رنگ و بوی نفاق و کفر به خود گرفته‌اند.

 

وی پیرامون درخواست بازرسی از مراکز نظامی ایران گفت: این اتفاق به هدف ابهام زدایی از توان نظامی ایران برای حمله می باشد.

 

رائفی‌پور گفت: تکفیری‌ها با دو قرائت معاویه‌ای و یزیدی مشکلی ندارند، هرکس در ایران خود را در برابر این دو قرائت نبیند قطعاً مسیر اشتباهی را انتخاب کرده است.

 

تجمع اجازه نمیدهیم

 

آل سعود چهره خود را از معاویه ای به یزیدی تغییر داده است

وی تصریح کرد: آل‌سعود بعد از حمله به یمن چهره اسلام معاویه‌ای خود را از دست داد و امروز اسلام عربستان یک اسلام یزیدی است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: همه مشکل کشورهای غربی برای این است: شما نماز و روزه‌تان را برای چه می‌گیرید و هدف و غایت شما چیست؟

 

رائفی‌پور گفت: قطعاً دشمنان مذاکرات هسته‌ای را بهانه کرده‌اند و اگر مذاکرات گره‌اش باز شود مشکل دیگری را مطرح می‌کنند و آنها به‌دلیل همان نگاه مهدوی انقلاب اسلامی دست از سر مردم ایران برنمی‌دارند. ملت اسلام هیچ‌گاه از دشمن خارجی شکست نخورده و این وعده خداوند است و نباید بگذاریم دشمنان انقلاب در داخل آشوب به وجود آورند و ما باید گوش به فرمان رهبری باشیم.

 

حاج رحیم احمدی روشن(پدر شهید مصطفی احمدی روشن) نیز از احساس مسئولیت مردم مشهد پیرامون آینده کشور و مطیع بودن آنان از فرمان رهبر معظم انقلاب تشکر کرد.

 

رحیم احمدی روشن

 

مذاکرات هسته ای را لحظه به لحظه و موشکافانه بررسی می کنیم / بر رعایت خطوط قرمز تاکید می‌شود

در انتهای برنامه نیز بیانیه جنبش مردمی حفاظت از منافع ملی در مشهد قرائت شد. در بخشی از این بیانیه آمده است: "ملت بصیر و آگاه مشهد مقدس و سراسر ایران اسلامی با رصد لحظه به لحظه و موشکافانه مذاکرات هسته ای ضمن تاکید بر رعایت خطوط قرمز تعیین گردیده توسط مقام معظم رهبری توسط تیم مذاکره کننده کشورمان ، اعلام میدارد ملت ایران هیچگاه به بهانه تحریم و فشار اقتصادی حاضر نخواهند بود مذاکره زیر شبح تهدید و تحقیر و پذیرش زیاده خواهی و محدودیت های بی ضابطه را به بهانه رفع تحریم تحمل نماید و قطعا ادامه چنین رویکرد ظالمانه ای از سوی 5+1 را برنخواهد تافت.

 

در این اجتماع عظیم ضمن اعلام حمایت از فعالیت های تیم مذاکره کننده کشورمان و اعتماد به فرزندان انقلاب اعلام میداریم که با علم بر بد عهدی و خدعه ها و نیرنگ های کشور های 5+1 بالاخص آمریکا به این مذاکرات خوش بین نبوده و در عین حال آنرا تجربه بسیار ذی قیمت در راستای بی نتیجه بودن مذاکره با شیطان میدانیم و از دولت محترم میخواهیم در ادامه فرصت ویژه خدمت رسانی به ملت شریف ایران، رویکرد پیروزی در این جنگ تمام عیار اقتصادی را از جبهه سیاست خارجه به عرصه اقتصاد مقاومتی تغییر داده و با بهره گیری از توان و ظرفیت و استعداد جوانان کشور  این سرمایه های گرانقدر انسانی به سمت تحقق یک اقتاد قدرتمند و پویا حرکت نماید."

 

 

عکس های تکمیلی برنامه:

تجمع اجازه نمی دهم

 

 

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمیدهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

 

تجمع اجازه نمی دهیم

اجتماع اجازه نمی دهیم

طومار

تجمع اجازه نمیدهیم

 

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

تجمع اجازه نمی دهیم

اجازه نمی دهیم

 

مرتبط:

با حضور بیش از 20هزار نفر برگزار شد/

دو نماهنگ زیبا از اجتماع بزرگ" اجازه نمی‌دهیم" مشهد+ دانلود

کلمات کلیدی

 • 12 2

  به به عالی بود

 • 9 2

  فقط ماشاءالله و دیگر هیچ
  دست خواست دیگر...

 • مجتبی 16 2

  درود بر شرف مردم مشهد

 • آرش خان 5 0

  درود به شرف و غیرت مشهدی های میهن پرست.
  دست همه تونو میبوسم.
  این کمپین باید تو سرتاسر ایران عزیز برپا بشه تا مردم انقلابی یه تودهنی محکم به 5+1 و خاءنین کشور بزنند.

 • مجید 2 0

  فدای تک تک مردوم ایران

 • سامان 6 0

  درود بر غیرتتان ... احسنت ولایی
  با ولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم

 • اهل قلم 7 1

  درود و رحمت بی حد خدا بر مردم بیدار مشهد
  ای ول به حاج آقا صفایی
  زنده باید استاد رائفی

 • مقداد 2 1

  20:30 و اخبار شبکه خبر ساعت 8 خبر رو تحریف کردن و اسمی از تجمع ما نمی گذاریم نبردن

 • مقداد 5 0

  از فیلم های تجمع هم بزارید

 • مقداد 1 0

  فقط خبر 20 نگفت 20:30 اشتباه شد

  • pearl 1 0

   چرا دیگه 20:30 که گفت تجمع " ما اجازه نمی دهیم" در اعتراض به زیاده خواهی های دشمنان...

ارسال نظر

تریبون