تاریخ خبر: کد خبر: 5039

با پیگیری‌های «قاصدنیوز» صورت پذیرفت/

حذف نام شاعر مبتذل‌سرا از شعبه یک بانک در مشهد

در سال گذشته «قاصدنیوز» نسبت به این موضوع واکنش نشان داد که در رسانه های کشور بازتاب پیدا نمود. علاوه بر این، قاصدنیوز در طی پیگیری هایی از روابط عمومی بانک کشاورزی استان خواستار تغییر نام شعبه این بانک شد که با خبر شدیم این تغییر نام صورت پذیرفته و نام جلال آل احمد جایگزین آن شده است.

به گزارش «قاصدنیوز»، اگر اهل مشهد باشید، حتما میدانید که تا قبل از سال 1388 دومین بلوار در مسیر میدان آزادی به سمت انتهای وکیل آباد، به نام شاعری هتاک به مقدسات دینی یعنی ایرج میرزا بود. همان سال شهرداری مشهد در اقدامی مناسب نام این بلوار را به «جلال آل احمد» تغییر داد.

 

پس از تغییر نام این بلوار توقع می رفت که مراکز اداری و رسمی نیز به حذف نام منحوس این شاعر هتاک بپردازند اما شاهد آن بودیم که پس از گذشت قریب به پنج سال، شعبه یکی از بانک ها اقدام به تغییر نام خود ننموده و متاسفانه نام این شاعر هتاک بر سر در آن خودنمایی می کرد.

 

بلوار ایرج میرزا

 

در سال گذشته پایگاه خبری تحلیلی «قاصدنیوز» نسبت به این موضوع واکنش نشان داد که در رسانه های کشور بازتاب پیدا نمود. علاوه بر این، قاصدنیوز در طی پیگیری هایی از روابط عمومی بانک کشاورزی استان خواستار تغییر نام شعبه این بانک شد که با خبر شدیم این تغییر نام صورت پذیرفته و نام جلال آل احمد جایگزین آن شده است.

 

قابل ذکر است شعبه ای از بانک سپه در این بلوار نیز تاکنون به این تغییر اقدام ننموده که پیگیری‌ها در این خصوص ادامه دارد.

 

 

* درباره ایرج میرزا(+)

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون