تاریخ خبر: کد خبر: 489

کارنامه استاندار خراسان رضوی پس از ۱۰۰روز

رشیدیان بیش‌از صد روز پیش که به استانداری خراسان‌رضوی انتخاب شد، اشتغال و فعالیت‌های فرهنگی را جزو اولویت‌های کاری خود در این استان اعلام کرد. حالا که یک سال از دولت یازدهم و بیش‌از سه ماه از روی‌کارآمدن رشیدیان در استان می‌گذرد، باید دید که وی چقدر می‌تواند در تحقق وعده‌های خود موفق عمل کند.

کارنامه استاندار خراسان رضوی پس از ۱۰۰روز

به گزارش قاصدنیوز به نقل از شهرآرا، حسن روحانی در روزهای تبلیغات برای انتخابات ریاست‌جمهوری، وعده‌ها و برنامه‌های مختلفی ارائه کرد. یکی از بارزترین سخنان رئیس‌جمهور فعلی و کاندیدای آن روزهای انتخابات ریاست‌جمهوری، برنامه‌ریزی صدروزه وی برای اقتصاد، فرهنگ و سیاست ایران بود.


حال که یک سال از پیروزی وی در انتخابات می‌گذرد، تأملی هم درباره عملکرد یک‌ساله تیم انتخابی ایشان ضروری به نظر می‌رسد. تأمل ما نه در نگاه کلان دولت بلکه در سهم خراسان‌رضوی است از آنچه یازدهمین دولت برای این استان درنظر گرفته است.


بیش از هفت‌ماه از انتخاب حسن روحانی به رئیس‌جمهوری دولت یازدهم گذشته بود و در این مدت همه استان‌های کشور استانداران خود را شناخته بودند جز خراسان‌رضوی. استانی که از هرنظر مهم‌ترین استان کشور به حساب می‌آید. استانی که فقط در یک نکته، می‌توان به حضور میلیونی زائران آن اشاره کرد که در طول سال برای پابوسی حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) به مرکز این استان یعنی مشهد سفر می‌کنند.


حدود صد‌روز است که نماینده عالی دولت در خراسان‌رضوی که آخرین استاندار انتصابی روحانی در کشور است، کرسی مسئولیت را به دست گرفته است. وی در گفتگو با خبرنگار ما، در توضیح پرونده‌هایی که در این مدت در استانمان پیگیری کرده است و البته دغدغه‌هایی که هنوز باقی هستند و برای رفعشان باید کمر همت بست، می‌گوید: در این مدت ما از شرایط خشکی، توفان‌ها و تگرگ‌ها در سطح استان صدماتی خورده‌ایم و دراین‌زمینه نیز جلسه‌ای با باغداران و کشاورزان برگزار کردیم.


علیرضا رشیدیان ادامه داد: استان خراسان‌رضوی به‌سمت توسعه حرکت می‌کند و ما توانسته‌ایم در این مدت، صادرات استان را به کشورهای همسایه سامان دهیم. همچنین در حوزه مسائل ریلی اقداماتی را آغاز کرده‌ایم که امیدواریم به سرانجام برسد.وی به حوزه صنعت استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه مسائل صنعتی، فعالیت‌هایی را با اصحاب صنایع آغاز کرده‌ایم و امیدواریم با همت خودشان و پشتیبانی دولت، کمکی به صنعتگران شود؛ زیرا ما به این اعتقاد رسیده‌ایم که دولت به‌تنهایی نمی‌تواند برای مشکل اشتغال کاری کند. اگر بخواهیم مشکل کار و اشتغال حل شود، جز با همت مردم محقق نخواهد شد.


استاندار خراسان‌رضوی در ادامه سخنان خود به مسائل فرهنگی استان اشاره کرد و گفت: در حوزه فرهنگی، یک ابتکاری در استان این بود که یک اتاق گفتگو بین اصحاب دولت و فرهنگ و هنر ایجاد شد؛ امیدواریم این مسئله به غنی‌تر‌شدن فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان کمک کند.


رشیدیان به فرارسیدن ایام تابستان اشاره کرد و افزود: باتوجه‌به اینکه خراسان‌رضوی، استانی است که زائران بسیاری برای زیارت مضجع منور رضوی دارد، درحال آماده‌سازی برای ارائه خدمات مناسب‌تر و کیفی‌تر به زائران هستیم.


باتوجه‌به اینکه استان خراسان‌رضوی از مهم‌ترین استان‌های کشور به حساب می‌آید و متاسفانه در دولت تدبیر و امید، استاندار این استان بعد از مدتی طولانی انتخاب شد، این انتظار از استاندار است که ضمن جبران عقب‌ماندگی‌های استان در هفت ماه، اقدامات ویژه‌ای را در دستورکار خود قرار دهد. رشیدیان بیش‌از صد روز پیش که به استانداری خراسان‌رضوی انتخاب شد، اشتغال و فعالیت‌های فرهنگی را جزو اولویت‌های کاری خود در این استان اعلام کرد. حالا که یک سال از دولت یازدهم و بیش‌از سه ماه از روی‌کارآمدن رشیدیان در استان می‌گذرد، باید دید که وی چقدر می‌تواند در تحقق وعده‌های خود موفق عمل کند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون