تاریخ خبر: کد خبر: 4667

شرایط و زمان ثبت نام اعتکاف حرم رضوی

مرحله ثبت نام آیین اعتکاف ماه رجب امسال در مسجد جامع گوهرشاد حرم مطهر امام رضا(ع) فقط تا 20 فروردین ماه جاری بوده و اسامی پذیرفته ‏شدگان، اول اردیبهشت اعلام می‌شود.

شرایط و زمان ثبت نام اعتکاف حرم رضوی

به گزارش قاصدنیوز، معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه ثبت نام شرکت در این آئین معنوی از روز 7 فروردین 1393 آغاز شده است، گفت: مرحله ثبت نام تا 20 فروردین ادامه دارد و اسامی پذیرفته ‏شدگان، اول اردیبهشت اعلام خواهد شد.


 محمود ممتاز درباره روش ثبت نام متقاضیان اظهار داشت: علاقه مندان می‏توانند برای ثبت نام به پرتال جامع آستان قدس رضوی به نشانی www.aqr.ir مراجعه و یا یک پیامک بدون متن به شماره 30000008 ارسال کنند.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود 120 هزار نفر برای حضور در اعتکاف حرم مطهر رضوی متقاضی شوند، گفت: با توجه به عملیات ساختمانی صحن مسجد جامع گوهرشاد، ظرفیت پذیرش 2هزار و 100 نفر درنظر گرفته شده است که این افراد از طریق قرعه کشی انتخاب می شوند.


ممتاز با اشاره به برگزاری آئین اعتکاف امسال بین روزهای23 تا 25اردیبهشت، تصریح کرد: خادمان بارگاه منور رضوی تمام توان خود را برای بهره برداری حداکثری معتکفان از فیوضات معنوی این آئین ارزشمند عبادی به کار گرفته ‏اند.


وی از اعتکاف به عنوان یک فرصت بی‏نظیر برای بازسازی معنوی افراد یاد و عنوان کرد: آستانقدس رضوی به عنوان یک مجموعه فرهنگی که تعمیق باورهای دینی از طریق ترویج سیره و سنت اهل بیت اطهار(ع) را سرلوحه فعالیت‏ های خود قرار داده است، وظیفه خود می‏داند که در این فرصت طلایی فضایی مناسب را برای حضور علاقه‏ مندان و ارائه بهترین خدمات به آنان فراهم کند.


معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با یاد آوری این نکته که طی 7 سال گذشته، اعتکاف مسجد جامع گوهرشاد توسط آستان قدس رضوی برگزار شده است، گفت: طی این سال‌ها در مجموع 32 هزار نفر در مسجد جامع گوهرشاد معتکف شده اند و خدمات گوناگون فرهنگی و رفاهی به آنها ارائه شده است.

 

اطلاعیه ستاد اعتکاف آستانقدس رضوی به شرح زیر است:

قابل توجه ولایتمداران گرانقدر

با استعانت از خداوند متعال و تحت توجّهات خاصّه

حضرت امام علی بن موسی الرّضا (علیه السّلام)

زمان و نحوه ثبت نام از متقاضیان شرکت در مراسم اعتکاف مسجد جامع گوهرشاد مشهد به شرح ذیل اعلام می گردد:

ثبت نام اوّلیه از تاریخ هفتم فروردین 94 لغایت  20 فروردین ماه جاری و از طریق سایت www.aqr.ir و یا ارسال پیام کوتاه بدون متن به 30000008  انجام خواهد شد.

با توجه به پیش بینی کثرت متقاضیان، پذیرفته شدگان از طریق قرعه کشی مشخّص و اسامی آنان در تاریخ اول اردی بهشت ماه امسال فقط از طریق همین سایت و ارسال پیام کوتاه اعلام خواهد شد.

متقاضیان بایستی کلّیه شرایط اعلام شده در هنگام ثبت نام را دقیقاً مطالعه و رعایت نمایند در غیر این صورت امکان حضور در مراسم را نخواهند داشت.

جهت کسب اطّلاعات بیشتر و یا ارایه ی نظرها، پیشنهادها و انتقادهای خود در ساعات اداری می توانید با شماره تلفن های 2291241 (0513) و 2291243 (0513) و یا پست الکترونیک info@etekaf.ir تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام:

متقاضی بایستی با توجه به مدرک شناسایی، مشخصات خود را دقیق و کامل درج نماید. بدیهی است هرگونه اشتباه یا نقص در اعلام مشخصات موجب حذف از مراحل پذیرش شده و هیچگونه اعتراض و یا اصلاح مشخصات امکان پذیر نمی‌باشد.لذا توصیه می شود در ثبت نام اولیه کاملا دقت فرمایید.

متقاضی فقط یک بار و از یک طریق ( اینترنتی یا ارسال پیام کوتاه ), می تواند مبادرت به ثبت نام نماید. لذا کسانی که به هر دلیل بیش از یکبار ثبت نام نمایند، کلاً از لیست متقاضیان حذف خواهند شد.

با توجه به شرایط ثبت نام در سنوات گذشته، پذیرفته شدگانی که در ۲ سال گذشته مبادرت به ثبت نام قطعی نموده لیکن به هر دلیل توفیق حضور در مراسم اعتکاف را نداشته اند، در سال جاری نمی توانند متقاضی ثبت نام باشند.

 

آخرین شرایط ثبت نام اعتکاف در حرم مطهر رضوی اعلام شد
 
منبع: تابناک خراسان رضوی

کلمات کلیدی

  • ﻣﻨﺘﻆﺮ 0 0

    ﺑﺎ ﺳﻼﻡ
    ﺑﺒﺨﺸﻴﺪ ﺳﻮاﻟﻲ ﺩﺭ ﺭاﺑﻂﻪ ﺑﺎ اﻋﺘﻜﺎﻑ ﺩاﺭﻡ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ﺟﺪﻳﺪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻴﻢ ﺛﺒﺘﻨﺎﻡ ﻭﻛﻴﻪ اﻏﺎﺯﺵ ﻫﺴﺖ ﻭﺑﺮاﻱ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪﺩﺭ ﺧﺎﺭﺝ ﻫﺴﺘﻨﺪ و ﻫﻢ اﻳن ﻃﻮﺭ ﺑﺮاﻱ ﺧﺎﻧﻢ ﻫﺎ ﻫﻢ ﻫﺴﺖ ﺑﺎﺗﺸﻜﺮ

  • رهرو 0 0

    باعرض سلام ووقت بخیر کسانی که می خواهند دراعتکاف. شرکت کنند باید ده روز در مشهدبماندآیا آستان قدس مکانی برای این مدت دراختیارشدن میگذارد

ارسال نظر

تریبون