تاریخ خبر: کد خبر: 4418

حذف اسامی بیگانه از برج ها و مجتمع های تجاری مشهد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه، تا پایان سال جاری از بیشتر برج ها و مجتمع های تجاری مشهد حذف می شود.

حذف اسامی بیگانه از برج ها و مجتمع های تجاری مشهد

به گزارش قاصدنیوز، محمد حسین واحدی در جلسه ستاد اجرایی قانون منع به کارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه افزود: مشهد پایتخت معنوی ایران اسلامی و شهری است که وجود اسامی بیگانه، زیبنده چنین شهری نیست و باید اصلاح شود.

 

رئیس ستاد اجرایی قانون منع به کارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه خراسان رضوی ادامه داد: مسئولان و مالکان برج ها و مجتمع های تجاری که اسامی بیگانه بر تابلو یا ماشین آلات ساختمانی آنها نقش بسته است، باید رأساً اقدام به تغییر این اسامی کنند، همچنان که بعضی از همکاران آنها اسامی بیگانه را با اسامی مورد تایید فرهنگستان ادب جایگزین کرده اند.

 

وی با اشاره به ماده 21 قانون پیش فروش ساختمان ها افزود: از تبلیغات رسانه ای ساختمان ها و مجتمع هایی که هنوز مجوزهای قانونی را دریافت نکرده اند، جلوگیری به عمل آمد و اگر احیاناً تبلیغی منتشر شود، مردم باید حداکثر تحقیق را درباره صحت آن به عمل آورند.

 

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: در صورت استنکاف مالکان مراکزخدماتی و تجاری از اجرای قانون، مدیریت اماکن استان، برخورد قانونی خواهد کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون