تاریخ خبر: کد خبر: 3861

مستند زندگی آیت‌الله میلانی به روی آنتن می‌رود

مستند دو قسمتی «عمیدالدین» با موضوع شرح احوالات آیت‌الله میلانی از مراجع عظام تقلید به زودی از شبکه خراسان رضوی پخش می‌شود.

مستند زندگی آیت‌الله میلانی به روی آنتن می‌رود

جواد یغموری، تهیه کننده و کارگردان «مستند عمیدالدین» در گفت‌و‌گو با ایکنا، از پخش مستند دو قسمتی عمیدالدین با موضوع شرح احوالات معنوی و علمی‌ آیت‌الله سید محمدهادی میلانی، از فقهای نامدار شیعه از شبکه خراسان رضوی خبر داد.

 

وی با بیان اینکه این مستند دو قسمتی، شرح احوالات معنوی و علمی‌ آیت‌الله سیدهادی میلانی از مراجع عظام تقلید شیعیان، مصاحبه با پژوهشگران، دوستان، شاگردان و نزدیکان ایشان را روایت می‌کند، در خصوص انتخاب نام مستند عنوان کرد: «عمیدالدین» لقب دایی آیت‌الله سید محمد هادی میلانی است که اولین استاد حوزه و کفیل ایشان به شمار می‌رفت.

 

یغموری در پاسخ به این سؤال که چند ساعت کار مطالعاتی برای ساخت این مستند انجام شده است، بیان کرد: تقریبا تمام کتاب‌های چاپ شده مربوط به آیت‌الله سید محمدهادی میلانی را مطالعه کردم که یک جلد آن را مرکز اسناد اسلامی و سه جلد دیگر را مرکز اطلاعات به چاپ رسانده است.

 

وی با بیان اینکه برای ساخت این مستند، ضمن انجام تحقیقات میدانی، با اقوام، نزدیکان و شاگردان ایشان نیز گفت‌وگو داشته‌ام، اظهار کرد: طرح تولید فیلم‌هایی در خصوص علمای تأثیرگذار توسط مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما خراسان رضوی به بنده ارائه شد.

 

تهیه کننده و کارگردان «مستند عمیدالدین» افزود: مدت زمان تولید این فیلم دو سال طول کشید و مراحل تولید و هماهنگی با نزدیکان و شاگردان این عالم دینی نیز چهارماه طول کشید.

 

یادآور می‌شود، قسمت اول مستند «عمیدالدین» به تهیه کنندگی و کارگردانی جواد یغموری پنج‌شنبه، دوم بهمن‌ماه ساعت 22:15 همراه با تکرار آن در روز جمعه، سوم بهمن‌ماه ساعت 10:25 و قسمت دوم این مستند جمعه، سوم بهمن‌ماه ساعت 19 و تکرار آن شنبه، ساعت 10:25 از شبکه استان خراسان رضوی پخش خواهد شد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون