تاریخ خبر: کد خبر: 3765

دادستان مشهد:«پدیده» سهام خود را تا 6برابر ارزش واقعی فروخته است

غلامعلی صادقی گفت: این مجموعه مانور متقلبانه برای افزایش غیرواقعی قیمت سهام انجام داده است و در حالی که قیمت واقعی سهام آن دو هزار تومان بوده، تا حدود ۱۳ هزار تومان آن را به فروش رسانده است

دادستان مشهد:«پدیده» سهام خود را تا 6برابر ارزش واقعی فروخته است

به گزارش قاصدنیوز، دادستان مشهد انتشار هرگونه خبر در فضای مجازی مبنی براینکه پدیده شاندیز تبرئه شده و یا مشکل قانونی ندارد را تکذیب کرد و گفت: قیمت هر سهام این شرکت دو هزار تومان بوده که در روزهای آخر تا شش برابر قیمت هم به فروش رسیده است.

غلامعلی صادقی بیان کرد: براساس وظیفه قانونی با رعایت جوانب مختلف بدون هیچ گونه اغماضی نسبت به متخلفان برخورد و با صدور کیفرخواست و ارسال پرونده به دادگاه به موضوع تخلف رسیدگی خواهد شد.

*ماهیت کار این شرکت مانور متقلبانه برای افزایش غیرواقعی قیمت سهام بوده است.
وی با بیان اینکه ماهیت کار این شرکت مانور متقلبانه برای افزایش غیرواقعی قیمت سهام است اظهارکرد: به منظور پیشگیری از توسعه این اقدامات کلاهبردارانه تبلیغات از طریق جراید و صدا و سیما ممنوع و دفاتر فروش سهام پلمب شده است و تنها یک مرکز برای پاسخگویی به ارباب رجوع بازمانده تا افراد بتوانند اقدام به فروش و دریافت وجه سهام کنند.

صادقی در ادامه گفت: فعالیت عمرانی شرکت پدیده شاندیز را متوقف نکرده‌ایم تا بتواند پروژه‌هایی را که آغاز کرده به اتمام برساند. فاصله قیمت واقعی سهام با آن مبلغی که در آخرین روزها اقدام به فروش کرده‌اند معادل شش برابر قیمت اصلی است. قیمت هر سهام دو هزار تومان بوده که به مبلغ 13 هزار تومان هم به فروش رسیده است.

*اقدام این شرکت نوعی دلال‌بازی و کلاهبرداری است.

این مسئول قضایی با اظهار اینکه اقدامات این شرکت نوعی دلال بازی و کلاهبرداری است تصریح کرد: تمام مجوزهای قانونی برای پروژه‌ها گرفته نشده و تاییدیه‌ها نیز غیرقابل اعتبار و دیون بخش عمومی و دولتی به صورت کامل نیز پرداخت نشده است.

وی خاطرنشان ساخت: بسیاری از اراضی بدون مجوز تغییر کاربری داده شده و قسمتی از اراضی نیز که بستر رودخانه بوده به صورت غیرقانونی تصرف و در آن ساخت و ساز صورت گرفته است.
وی افزود: بخش‌ها و دستگاه‌های متولی باید پیگیری‌های لازم را دراین زمینه انجام دهند و مطالبات خویش را دریافت کنند. اگر سازمان یا دستگاهی دراین زمینه پیگیری‌های لازم را انجام ندهد به عنوان افرادی که در ارتکاب جرم با شرکت پدیده شاندیز تبانی یا سهل انگاری کرده‌اند تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.

دادستان مشهد ادامه داد: دراین زمینه با دادستان کل کشور هماهنگی‌های لازم صورت گرفته که هرگونه تبلیغات از سوی جراید، صدا و سیما و وزارت خانه‌ها ممنوع شود و همچنین نسبت به پلمب دفاتر این شرکت در اکثر استان‌ها و شهرستان‌ها اقدامات قضایی لازم صورت گرفته است.

صادقی اظهار امیدواری کرد؛ درنقاطی که این دفاتر هنوز فعال هستند مقامات قضایی مسئول در جهت هماهنگی با تصمیمات قضایی دادستانی کل و اکثر استان‌ها با قید فوریت اقدام لازم را مبذول کنند.

دادستان مشهد به مردم هشدار داد که به اینگونه شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری اعتماد نکنند و اگر سهامی را خریده و وجهی سپرده‌اند برای تسویه حساب به شرکت‌های موردنظر مراجعه کنند.

براساس این گزارش پروند کیفری هیئت مدیره و موسسان شرکت پدیده شاندیز در دادسرای مشهد در حال رسیدگی است.

 

منبع: خبرگزاری قوه قضائیه

کلمات کلیدی

ارسال نظر