تاریخ خبر: کد خبر: 3745

یک مسیحی ایرلندی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی از تشرف یک مسیحی از کشور ایرلند به دین اسلام همزمان با میلاد نبی مکرم اسلام (ص) در حرم مطهر رضوی خبر داد.

یک مسیحی ایرلندی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

به گزارش قاصدنیوز، حجت الاسلام علی باقری روز شنبه به ایرنا گفت: این مسیحی که فردی 30 ساله به اسم 'جونز' بود به قصد دیدن از حرم مطهر در هفته وحدت به این مکان مقدس وارد شد.

 

وی اظهار کرد: وی پیشتر درباره دین اسلام و مذهب تشیع مطالعه کرده و اسلام را دین کاملی یافته بود لذا با راهنمایی مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس مسلمان شیعی شد و اسم 'یاسر' را برای خود برگزید.

 

حجت الاسلام باقری همچنین با اشاره به حضور پررنگ اهل سنت در هفته وحدت امسال گفت: در این ایام شمار قابل توجهی از مسلمانان اهل سنت غیرایرانی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و همدلی و اتحاد خود را با برادران شیعه به نمایش گذاشتند.

 

حجت الاسلام باقری با بیان اینکه در هفته وحدت این مدیریت برنامه ای برای ثبت آمار تشرف اهل سنت به حرم مطهر رضوی نداشت، افزود: در این ایام براساس آمار کلی تشرف زائران غیرایرانی، مسلمان شیعه و سنی به صورت گروه های تلفیقی از کشورهای مختلف به حرم رضوی مشرف شدند.

 

وی ادامه داد: در این ایام یک گروه 64 نفره از مسلمانان شیعه و سنی مقیم آمریکا، یک گروه 45 نفره از مسلمانان شیعه و سنی مقیم انگلستان و گروه 83 نفره از مسلمانان شیعه و سنی کشور سریلانکا به زیارت بارگاه منور رضوی آمدند.

 

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: در هفته وحدت امسال یک گروه 45 نفره از مسلمانان مقیم کشور استرالیا نیز به حرم مطهر رضوی مشرف شدند که افراد این گروه از مستبصران بودند.

 

حجت الاسلام باقری اظهار کرد: همچنین در این ایام 90 نفر از گردشگران غیرمسلمانان کشورهای آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، ایرلند، مجارستان و آلمان از حرم مطهر رضوی دیدن کردند.

 

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی در ادامه همچنین گفت: این مدیریت از ابتدای ورود گردشگران غیرمسلمان به حرم مطهر مسوولیت نشان دادن نقاط مختلف حرم به جز روضه منوره و مسجد گوهرشاد را به گردشگران برعهده می گیرد و آنان را از یک مسیر خاص در حرم مطهر امام رضا(ع) عبور می دهد.

 

وی افزود: گردشگران غیرمسلمانی که به حرم مطهر می آیند، به گفته خودشان شدیدا تحت تاثیر فضای معنوی و ملکوتی آستان قرار می گیرند و این فضا را متفاوت از سایر فضاهای مذهبی می یابند.

 

وی خاطر نشان کرد: سالانه بطور متوسط 15 هزار نفر از گردشگران کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی حرم مطهر امام رضا(ع) را زیارت و یا از نقاط مختلف آن دیدن می کنند و روزانه تا 500 تشرف زائر به حرم مطهر انجام می گیرد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون