تاریخ خبر: کد خبر: 3412

تعداد زائران پیاده واردشده به مشهد به 80هزار نفر رسید

معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۸ هزار دسته عزاداری تاکنون وارد مشهد مقدس شده‌ است، گفت: از ابتدای هفته تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار زائر وارد مشهد مقدس شدند.

محمد حسن واحدی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به شکل گیری ستاد ویژه دهه آخر صفر به ریاست استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: این ستاد از 2 ماه پیش فعالیت خود را آغاز کرده و دارای 12 کارگروه ویژه برای خدمت رسانی است.

 

وی با اشاره به اینکه 186 پایگاه ایستگاه صلواتی در بین راه‌های مشهد مقدس دایر شده است افزود: از این تعداد 86 ایستگاه دارای مکان خواب مناسب نیز هستند. برای این ایام 120 مدرسه در مشهد مقدس برای زائران پیاده پیش بینی شده است.

 

ورود بیش از 80 هزار زائر پیاده به مشهد مقدس

واحدی با تاکید بر اینکه تا کنون 75 هزار نفر در مشهد مقدس اسکان پیدا کرده‌اند تصریح کرد: تا این لحظه بیش از 80 هزار نفر زائر پیاده وارد مشهد مقدس شده‌اند و تا 2 روز آینده نیز 30 هزار نفر دیگر از شهرستان‌های خراسان رضوی وارد مشهد مقدس می‌شوند.

 

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی به ارائه غذای گرم توسط سازمان حج و زیارت اشاره کرد و گفت: روزی بیش از 40 هزار غذای گرم بین زائران پیاده توزیع می‌شود، همچنین استانداری خراسان رضوی بیش از 5.5 میلیارد تومان را برای خدمت رسانی بهتر اختصاص داده است.

 

ورود بیش از 2 میلیون و 700 هزار زائر و 8 هزار دسته عزاداری به مشهد‌مقدس 

وی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از 8 هزار دسته عزاداری وارد مشهد مقدس شده‌اند خاطر نشان کرد: ظرف یک هفته گذشته تا کنون بیش از 2 میلیون و 700 هزار زائر وارد مشهد مقدس شده‌اند و به نظر می‌رسد این آمار تا چند روز آینده افزایش پیدا کند.

 

واحدی گفت: پروازهای ورودی به مشهد مقدس بیش از 27 درصد افزایش پیدا کرده و از 160 پرواز به 230 پرواز رسیده است، برای این ایام 160 قطار ویژه و 1500 دستگاه اتوبوس برای برگشت زائران در نظر گرفته شده است.

 

معاون استاندار خراسان رضوی به بازدید استاندار خراسان رضوی از ایستگاه‌های ویژه زائران پیاده اشاره کرد و افزود: تنها مشکلی که طی این چند روز به وجود آمده مسمومیت 18 نفر در مسیر فریمان به مشهد و 15 نفر در مسیر نیشابور به مشهد مقدس بوده که همه این عزیزان به سرعت درمان شده‌اند و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

 

 

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون