تاریخ خبر: کد خبر: 3176

آستان قدس موظف به پرداخت مالیات شد

نمایندگان مجلس، آستان قدس و مؤسسات زیرمجموعه نیروهای مسلح را موظف به پرداخت مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده به منظور برقراری عدالت آموزشی کردند.

آستان قدس موظف به پرداخت مالیات شد
به گزارش قاصد نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به طرح دائمی‌شدن احکام لوایح بودجه‌های سنواتی، با الحاق پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به طرح مذکور با 123 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 16 رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
 
 
طبق مصوبه مجلس، به منظور برقراری عدالت آموزشی و اجرای اصل 30 قانون اساسی و تجهیز همه آموزشگاه‌های آموزش و پرورش با اولویت مناطق محروم روستاها، آستان قدس رضوی و آن دسته از مؤسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام و سایر دستگاه‌های اجرایی که تا زمان تصویب این قانون مالیات پرداخت نکرده‌اند، موظف به پرداخت مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده شدند. منابع حاصله صرفاً جهت توسعه عدالت آموزشی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد تا بر اساس آیین‌نامه‌ای که به این منظور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، هزنیه کند.
 
منبع: فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون