تاریخ خبر: کد خبر: 2918

نام شاعر مبتذل سُرا همچنان بر روی یک بانک در مشهد+عکس

ایرج میرزا در ادبیات معاصر چهره‌ای است به غایت جنجال برانگیز. وی در عالم شاعری از متناقض‌نماترین چهره‌های تاریخ ادبیات است. در دیوانش گاه با خدا معارضه می‌کند و گاه مرثیه‌ی سالار شهیدان را می‌سراید و اغلب ابایی از آوردن الفاظ رکیک و قبیح در میان اشعارش ندارد.

نام شاعر مبتذل سُرا همچنان بر روی یک بانک در مشهد+عکس

به گزارش «قاصدنیوز»، ایرج میرزا در ادبیات معاصر چهره‌ای است به غایت جنجال برانگیز. وی در عالم شاعری از متناقض‌نماترین چهره‌های تاریخ ادبیات است. در دیوانش گاه با خدا معارضه می‌کند و گاه مرثیه‌ی سالار شهیدان را می‌سراید و اغلب ابایی از آوردن الفاظ رکیک و قبیح در میان اشعارش ندارد.

 

در مورد سیر تفکرات مذهبی او نیز بحث و جنجال زیاد است، جریان شعری او تصویری از یکی از ملحدترین شاعران دوران و در عین حال تصاویری از یک شاعر ارادتمند به اهل بیت(علیهم‌السلام) برای ما ترسیم می‌کند. همچنین اشعاری که ایرج برای بزرگداشت جایگاه مادر و همچنین برای یاد دادن آداب معاشرت به نوباوگان سروده در نوع خود جزو شاهکارهای بلامنازع ادبی قرار می‌گیرند. در هر صورت تقریباً به یقین می‌توان گفت که وی اندیشه‌ی الحادی داشته و نه تنها به اسلام که به خدا نیز اعتقاد نداشته است... ( اطلاعات بیشتر+++)

 

اگر اهل مشهد باشید، حتما می دانید که تا قبل از سال 1388 دومین بلوار در مسیر میدان آزادی به سمت انتهای وکیل آباد، به نام این شاعر هتاک بود. همان سال شهرداری مشهد در اقدامی مناسب نام این بلوار را به «جلال آل احمد» تغییر داد.

 

پس از گذشت قریب به پنج سال از این تغییر نام، شعبه یکی از بانک ها اقدام به تغییر نام خود ننموده و متاسفانه کماکان نام این شاعر هتاک بر سر در آن خودنمایی می کند.

 

بلوار ایرج میرزا

 

در همین رابطه یکی از مسئولان روابط عمومی بانک کشاورزی خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار «قاصدنیوز» ضمن اطلاع یافتن از این موضوع، گفت: مراتب مسئله به مدیران ارشد این بانک در استان اعلام شد و انشاالله پیگیری می‌گردد.

 

«قاصدنیوز» پیگیری‌های خود را تا به نتیجه رسیدن این تغییر نام ادامه خواهد داد.

 

 

 

 

کلمات کلیدی

 • 1 9

  ایرج میرزا رو دوست داریم.....

 • محمدرضا 3 1

  خدا باهاش محشورت کنه!

 • 0 1

  تند نوشتید در مورد ایرج میرزا . شاید خداوندگوشه چشمی بهش داشته باشه و اون دنیا ....
  خیلی زود قضاوت نکنیم بهتر نیست ؟ شاید با این قضاوت ها خودمون رو تو شرایط بدتری بذاریم ها

ارسال نظر

تریبون