تاریخ خبر: کد خبر: 2737

دوره آموزشی «کاظم اخوان» برگزار می شود

این دوره آموزشی ویژه فعالان رسانهای مساجد شهر مشهد و مزین به نام جاویدالاثر کاظم اخوان است که از سوی فرهنگ‌سرای فناوری و رسانه برای علاقمندان به خبرنگاری و فعالیت در فضای مجازی برگزار می‌گردد.

به گزارش قاصدنیوز، مجید عسکری، مدیر فرهنگ‌سرای فناوری و رسانه، از راه اندازی آزمایشی باشگاه افسران جنگ نرم خبر داد و گفت:این دوره آموزشی با هدف تخصصی شدن فعالیت‌های رسانه‌ای فعالان فرهنگیِ مساجد در فضای مجازی و مطبوعات به عنوان یکی از برنامه های باشگاه افسران جنگ نرم و با عنوان دوره آموزشی کاظم اخوان برگزار می‌شود، که پس از اعلام فراخوان، از هر مسجد 1 تا 3 نفر می‌توانند برای شرکت در این دوره معرفی و ثبت نام نمایند.


عسکری در تبیین سرفصل‌های این دوره آموزشی افزود: روزنامه‌نگاری مجازی، نشریه‌نگاری و مستندسازی از سرفصل‌هایی‌ست که در این دوره توسط اساتید تدریس خواهد شد که هر کدام از سرفصل‌ها شامل ریزموضوعات متنوعی خواهد بود.


وی با اشاره به اینکه این دوره با مشارکت سازمان بسیج رسانه و  ناحیه مقاومت عمار و حمزه برگزار می‌شود، اظهار داشت: افرادی که از سوی مساجد برای شرکت در این دوره معرفی می‌شوند، توسط اساتید از آن‌ها مصاحبه ورودی گرفته خواهد شد تا افرادی از این دوره آموزشی بهره‌مند شوند که استعداد و پتانسیل فعالیت در عرصه رسانه را دارند.


مدیر فرهنگ‌سرای فناوری و رسانه با بیان اینکه چند شیوه در فراخوان دوره آموزشی کاظم اخوان در نظر گرفته شده است، بیان کرد: دعوتنامه‌های شرکت در این دوره، برای ائمه جماعات مساجد، به ویژه نماینده مساجد حاضر در شورای اجتماعی محلات مشهد  ارسال خواهد شد.


عسکری همچنین نسبت به امتیازات ویژه این دوره آموزشی گفت: به دنبال آن هستیم تا به واسطه این دوره آموزشی جایزه سال کاظم اخوان را برای خبرنگاران تاثیرگذار انقلابی پایه‌گذاری کنیم و به فعالان حوزه‌های مختلف رسانه‌ای سالانه تقدیم کنیم.


 همچنین به مساجدی که موفق به دریافت گواهینامه این دوره آموزشی شود، به عنوان هدیه سایتی از سوی فرهنگ‌سرای فناوری و رسانه تقدیم می‌شود که نماینده مسجد با توجه به دوره‌های آموزشی گذرانده شده، می‌تواند راهبری سایت مسجد خود را در فضای مجازی انجام دهد. از دیگر امتیازهای این دوره نیز، تفاهمی‌ست که با روزنامه شهرآرا انجام شده است که منتخبان این دوره بتوانند در شهرآرا محله‌ها به صورت خبرنگار افتخاری همکاری داشته باشند و در صورت اعلام نیاز و با توجه به میزان استعداد و توانمندی‌شان جذب روزنامه شهرآرا شوند.


شایان ذکر است کاظم اخوان، خبرنگار و عکاس مشهدی ایرنا، از عکاسان موفق سال‌های دفاع مقدس بود؛ که در سال 1361 داوطلبانه عازم سفر به بیروت شد تا با هنر عکاسی خود لحظات مقاومت مردم فلسطین و لبنان را جاودانه کند، که توسط مزدوان رژیم صهیونیستی به همراه سه دیپلمات دیگر ایرانی به اسارت گرفته شد و از سرنوشت این شخصیت فرهنگی و انقلابی تاکنون اطلاعی در دست نیست.
 

 

منبع: پایگاه خبری سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون