تاریخ خبر: کد خبر: 272

لغو شد /

از کنفرانس ادیان در حضور شیمون پرز تا کارگاه فلسفه دین در مشهد

به گزارش قاصد نیوز، بر اساس اخبار واصله فردا جمعه 16 خردادماه کارگاهی یک روزه با عنوان فلسفه دین (دین و دانش منشاء) با حضور دکتر جیمز کلارک (Kelly James Clark) محقق ارشد موسسه کافمن آمریکادر محل سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شود.

به گزارش قاصد نیوز، بر اساس اخبار واصله فردا جمعه 16 خردادماه کارگاهی یک روزه با عنوان فلسفه دین (دین و دانش منشاء) در محل سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی مشهد برگزار خواهد شد.

مدرس این کارگاه که به زبان انگلیسی است و حضور در آن مستلزم پرداخت 250هزار ریال می باشد، دکتر جیمز کلارک (Kelly James Clark) محقق ارشد موسسه کافمن آمریکا خواهد بود.

 

 فلسفه دین کلارک

این دعوت در حالی صورت می گیرد که با یک جستجوی ساده و رجوع به پایگاه اینترنتی شخصی وی مشاهده خواهد شد که ایشان در سال 2011 در کنفرانسی با حضور شیمون پرز، نتانیاهو، تونی بلر و... در سرزمین های اشغالی به ایراد سخنرانی با عنوان Facing Tomorrow پرداخته است.

 

کلارک پرز

کلارک در مورد ازدواج همجنس بازان بر این عقیده است که جوامع مسیحی باید ازدواج این دسته از افراد را به رسمیت بشناسند تا در جوامعی که مسیحیان در اقلیت هستند انتظار به رسمیت شناخته شدن آنها وجود داشته باشد!

همچنین وی در بخشی از مقاله خود تصریح می کند که دایره حکومت خدا محدود است.

 

قاصدنیوز  این نکته را یادآور می شود که:

1- حضور این فرد در سرزمین های اشغالی و جلسه ای با حضور رئیس رژیم صهیونیستی با چه انگیزه ای صورت پذیرفته است؟

 

2- ضمن احترام به تضارب آرا لازم می داند در صورتی که برگزارکنندگان به دنبال فضای تبادل آرا و اندیشه ها هستند لازم است به جای گفتگوی یک طرفه زمینه حضور اساتید کارشناس در سطح استاد مدعو بصورت مناظره فراهم شود .

 

3- مسئولان برگزاری کنفرانس بین المللی اندیشه های فلسفی شهیدمطهری (بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری) نیز به عنوان اولین دعوت کننده این افراد نیز پاسخگو باشند.

 

 

(توضیحات بیشتر درباره مواضع جیمز کلارک)

 

بر اساس اخبار واصله، این برنامه با پیگیری های رسانه ای لغو گردید.

 

 

مرتبط:

- مناظرات ایدئولوژیکی میان اسلام گرایان و مادی گرایان در بهار سال۶۰ + فیلم

 

کلمات کلیدی

 • حسین 2 0

  <b>چرا توهم می زنید؟ چه کسی گفته اگر کسی رفت اسرائیل صحبت کرد نباید بتواند حرف های علمی اش را مطرح کند ولو در مجامع علمی؟!!!
  مبنای این هوشمندی چیست ؟ </b>

  ------------------
  پاسخ:
  2- ضمن احترام به تضارب آرا لازم می داند در صورتی که برگزارکنندگان به دنبال فضای تبادل آرا و اندیشه ها هستند لازم است به جای گفتگوی یک طرفه زمینه حضور اساتید کارشناس در سطح استاد مدعو بصورت مناظره فراهم شود .

  • محمد 0 0

   در یک موضوع فلسفی و اعتقادی، آیا لازمه که کارگاه برگزار بشه؟ اونهم برا دانشجویان و با زبان انگلیسی؟
   بهتر نبود بصورت نقادانه و... برگزار بشه؟

ارسال نظر

تریبون