تاریخ خبر: کد خبر: 2669

خاطرات "مسجد مالک اشتر" مشهد مدون می‌شود

نویسنده خراسانی گفت: مسجد مالک اشتر مشهد در دوران انقلاب نقش بارزی داشته است و باید خاطرات آن را مدون کرد.

 خاطرات "مسجد مالک اشتر" مشهد مدون می‌شود

حمیدرضا سهیلی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: در دفتر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به تازگی در جلسه‌ای شرکت داشتم که در آن به گفت‌وگو پیرامون ارزش‌های دفاع مقدس و سال‌های جنگ با مسئولان این نهاد پرداختم.

 

سهیلی عنوان کرد: در آنجا مطرح کردم که خاطرات مسجد مالک اشتر مشهد می‌تواند در کتابی مجزا درج شود و به نظرم فعالیت‌های این مسجد در سال‌های جنگ آنقدر مهم است که می‌تواند موضوع یک کتاب مفصل باشد و از همانجا ترغیب شدم تا خاطرات مربوط به این مسجد را در کتابی مجزا گردآوری کنم.

 

وی افزود: به نظرم اکنون که کار نگارش کتاب "صد سال تئاتر مشهد" در سه جلد به پایان رسیده است می‌شود به موضوعات دیگری بپردازم و با درج خاطرات سال‌های جنگ حال و هوای آن سال‌ها را زنده کنم.

 

سهیلی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های مسجد مالک اشتر در مشهد مقدس خاطرنشان کرد: خاطرات پس از انقلاب اسلامی در این مسجد و فعالیت‌های بچه‌ مسجدی‌ها در آن سال‌ها موضوع خوبی است که وقتی با مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس درمیان گذاشتم با استقبال خوب آنها همراه شد.

 

این پیشکسوت تئاتر گفت: در این مجموعه که نگارش آن را آغاز کرده‌ام فعالیت‌های هنری این مسجد را اعم از نقاشی‌های دیواری تا راهپیمایی‌ها و اجرای نمایش‌های صحنه‌ای و مذهبی را که در سال‌های جنگ اجرا می‌شد در دست نگارش دارم.

 

سهیلی عنوان کرد: خاطرات بچه‌های این مسجد که تعداد زیادی از انان هنوز در قید حیات هستند به نظرم می‌تواند از منابع خوبی باشد که در این کتاب از ان استفاده کنم و این موضوع به نظرم آنقدر جذابیت دارد که بتواند مخاطبان مختلفی را از اقشار مختلف به خود جذب کند.

 

سهیلی افزود: جذابیت فعالیت‌های فرهنگی مسجد مالک اشتر در سال‌های دفاع مقدس تا اندازه‌ای بود که پس از مدتی از دیگر مساجد و حتی از دیگر شهرستان‌های کشور متأثر از این مسجد فعالیت‌های فرهنگی دیگری نیز انجام دادند.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون