تاریخ خبر: کد خبر: 2550

طرح گفتمان حجاب در مشهد اجرایی می‌شود

مدیر فرهنگ‌سرای حجاب از اجرای طرح گفتمان حجاب در مشهدمقدس خبر داد.

طرح گفتمان حجاب در مشهد اجرایی می‌شود

به گزارش قاصدنیوز، معصومه باعدی اظهار کرد: طرح گفتمان حجاب شامل برگزاری کارگاه‌های مشاوره ویژه بانوان از جمله دختران 12 تا 18 سال، بانوان خانه دار و شاغل در تشکل‌ها، موسسات و مدارس سطح شهرمشهد برگزار می‌شود.

 

وی افزود: مشاوران فرهنگ سرای حجاب به این مراکز اعزام می‌شوند و به برگزاری کارگاه‌هایی با موضوعات مختلف از جمله آداب و معاشرت، چگونه زیبا باشم و مهارت‌های دخترانه می‌پردازند.

 

باعدی تصریح کرد: کلاس‌های آداب و معاشرت ویژه دختران شامل انواع عفاف نظیر ارتباط با والدین، انواع دوستی‌ها، ارتباط با جنس مخالف به دختران نوجوان، در کلاس‌های چگونه زیبا باشم انواع زیبایی ومفهوم زیبایی، نقش تغذیه در زیبایی دختران، بهداشت دوران بلوغ، زیبایی و جلوه‌گری، عزت نفس و زیبایی و مد بررسی می‌شود.

 

مدیر فرهنگ سرای حجاب در رابطه با کلاس‌های مهارت‌های دخترانه با بیان اینکه مهارت‌ها شامل خود آگاهی دختران و فلسفه حجاب، پوشش و بررسی جایگاه دختران در هستی، مدیریت احساس، هنر مدیریت احساس در روابط زن و مرد، گرایش به جنس مخالف، مهارت جرات ورزی و نه گفتن و هنر ابراز وجود است تصریح کرد: در این طرح تا کنون 110 کارگاه برگزار شده است و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

 

مدیر فرهنگ سرای حجاب افزود: پیش بینی می‌شود هرهفته در مدارس، مساجد و تشکل‌های سطح شهر کارگاه‌های متعددی برگزار شود و همچنین طرح توانمندسازی مربیان و مشاوران نیز به زودی در کنار این طرح برگزار است.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد،

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون