تاریخ خبر: کد خبر: 2435

عکس: شب شعر فیض حضور با شعرخوانی قزوه، سیار، شکوهی و...

نهمین شب شعر «فیض حضور» شب گذشته، ۲۹ مهرماه با حضور شعرای آیینی و برجسته ملی و استانی در تالار نور مشهد برگزار شد.

نهمین شب شعر «فیض حضور» با حضور 300 نفر از اعضای تشکل‌های مذهبی مشهد و شعرای آیینی کشور و استان از سوی فرهنگسرای انتظار مشهد، شب گذشته، 29 مهرماه در تالار نور مشهد برگزار شد.

 

شاعران در این شب شعر به ارائه اشعار خود با موضوعات مرتبط با غدیر، محرم و انتظار پرداختند که می‌توان به محمدمهدی سیار، علیرضا قزوه و مصطفی محدثی‌خراسانی، از شاعران برجسته کشور اشاره کرد.

 

سید حسین سیدی، ابوالفضل مبارز، مهدی آخرتی، محمدعلی سالاری، محمود اکبرزاده، شاعر و مداح مشهدی، غلامرضا شکوهی از شاعران تأثیرگذار معاصر، موسی عصمتی، حمیده غفوریان، امان‌الله میرزایی و علی رحیمی‌عنبران از جمله شاعران دیگری بودند که در این مراسم به ارائه اشعار خود پرداختند.

 

در پایان این شب شعر نیز، محمود اکبرزاده، شاعر و مداح مشهدی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، به بیان اشعار و همچنین مداحی پرداخت.

 

علی رضازاده، مدیر فرهنگسرای انتظار مشهد نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به برگزاری شب‌های شعر «فیض حضور» گفت: شب‌های شعر «فیض حضور» در راستای گسترش و ترویج فرهنگ مهدویت برگزار می‌شود و در هر مرحله به موضوعاتی همچون شادی و نشاط در جامعه، آینده روشن و دولت کریمه می‌پردازد.

 

وی در خصوص برگزاری نهمین دوره این شب شعر افزود: نهمین دوره از شب‌های شعر «فیض حضور» نیز با همین رویکرد و به مناسبت عید غدیر و آغاز ماه محرم طراحی شده است.

 

رضازاده با بیان اینکه شعرها در این دوره با رویکرد آینده روشن و دولت کریمه است، گفت: شاعران ما در اشعار خود، بیشتر موضوع غم هجران و دوری از امام زمان(عج) را بیان می‌کنند اما رویکرد این است که حرکت، نشاط، پویایی و آینده‌ای روشن را با ظهور حضرت تعریف کنیم تا بتوانیم فرهنگ صحیح انتظار را از این طریق گسترش دهیم.

 

یادآور می‌‌شود، شب‌های شعر «فیض حضور» از سال گذشته، به صورت ماهانه آغاز شده و فرهنگسرای انتظار مشهد، مدیریت برگزاری این شب‌های شعر را بر عهده دارد.

 

علیرضا قزوه در شب شعر فیض حضور

علیرضا غزوه شکوهی و اکبرزاده در شب شعر فیض حضور

شب شعر فیض حضور

شب شعر فیض حضور

شب شعر فیض حضور

شب شعر فیض حضور

حاج محمود اکبر زاده در شب شعر فیض حضور

شب شعر فیض حضور

شب شعر فیض حضور

حاج غلامرضا شکوهی در شب شعر فیض حضور

محمدمهدی سیار در شب شعر فیض حضور

علیرضا قزوه در شب شعر فیض حضور

شب شعر فیض حضور

شب شعر فیض حضور

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون