تاریخ خبر: کد خبر: 2233

علم الهدی: بدون حل مسائل فرهنگی در حاشیه شهر مشهد, هیچ مشکلی برطرف نمی‌شود

آیت الله علم الهدی گفت: تا هنگامی که مسئله ساماندهی فرهنگی در حاشیه شهر مشهد حل نشود مشکلات دیگری حل نمی‌شود.

علم الهدی: بدون حل مسائل فرهنگی در حاشیه شهر مشهد, هیچ مشکلی برطرف نمی‌شود

به گزارش قاصدنیوز، آیت الله سید احمد علم الهدی صبح امروز در دیدار با خادمان بنیاد بین المللی غدیر در مشهد مقدس اظهار کرد: عید غدیر یکی از مهم ترین اعیاد شیعیان جهان اسلام است که این موضوع به توجه بیشتر مسئولان در این زمینه نیاز دارد.

 

وی افزود: باید برای هفته ولایت و روز عید غدیر برنامه های مختلفی در مناطق مختلف کشور در نظر گرفته شود.

 

امام جمعه مشهد مقدس گفت: امیدواریم که شما خادمان غدیر به عنوان چهره برجسته و روسفید در محضر بانوی دو عالم صدیقه اطهر قرار گیرید.

 

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: مسئله در ولایت‌مداری در دو عرصه خود را نشان می‌دهد؛ یکی اجرای منویات خاص معصومین (ع) در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی و دیگری تعظیم شعاعر عشق و ولایت به ساحت مقدس اهل‌بیت (ع) در بزنگاه‌ها در موقعیت‌های مختلف است.

 

وی مسئله ولایت را یکی از مسائل مهم مسلمانان دانست و تصریح کرد: مسئله ولایت مسئله‌ای نیست که فقط در دل ما محبین اهل‌بیت (ع) باشد و در این جهان هستی کسی نیست که نسبت به عزیزان رسول‌الله کینه و عداوت داشته باشد و شما کسی را پیدا نمی‌کنید که نسبت به پیامبر اکرم و امیرالمؤمنین دشمنی داشته باشد.

 

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: یکی از مسائلی که ما باید در زندگی‌مان به آن توجه داشته باشیم نشان دادن عشق به مولا و علی دوستی در زندگی است و عشق به علی سرمایه‌گذاری، کار، مال و جان باید در زندگی خودمان نشان دهیم و با همین محور می‌شود فهمید چه کسی علی (ع) را دوست دارد و چه کسی دوست ندارد.

 

وی تصریح کرد: آنجا که عشق و علی‌دوستی سرمایه‌گذاری می‌خواهد انسان متوجه می‌شود که چه کسی محب واقعی علی است و ایستادگی می‌کند و چه کسی فقط در ظاهر محب علی است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری به موضوع حاشیه شهر مقدس مشهد پرداخت و تصریح کرد:‌ حاشیه شهر مشهد به خاطر بافت خاص اجتماعی و هجرت و نابسامانی در ساخت‌وسازهای حاشیه شهر و عدم مدیریت شهری در این سالها عوارضی پیدا کرده که این عوارض خواه ناخواه مشکلاتی ایجاد کرده است.

 

وی به سفر مقام معظم رهبری به مشهد اشاره کرد و گفت: در سال اخیری که مقام معظم رهبری به مشهد مشرف شدند به بنده امر فرمودند که ابتدا باید حاشیه شهر را ساماندهی کنید و سپس باید به مسائل فرهنگی حاشیه شهر وارد شد و تا هنگامی که مسئله ساماندهی فرهنگی در حاشیه شهر حل نشود مشکلات دیگری حل نمی‌شود.

 

امام جمعه مشهد مقدس بیان کرد: حسب‌الأمر مقام معظم رهبری ستادی در مورد حاشیه شهر تشکیل شد که کار این ستاد ساماندهی حاشیه شهر با مسئولیت اداراتی همچون اوقاف، بسیج و مرکز رسیدگی به امور مساجد است تا از این طریق بتوانند در مدیریت مسائل شهری کمک کنند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی به هدف از تشکیل این ستاد پرداخت و بیان کرد: اصل هدف از تشکیل این ستاد این است که حاشیه شهر به عنوان کانونی برای هیئات مذهبی تبدیل شوند که از این طریق بتوانیم مشکلات حاشیه شهر را حل کنیم.

وی با بیان اینکه برای آغاز هر کار باید جرقه‌ای در دل آن کار زده شود، بیان کرد: برای مبحث حاشیه شهر کاری که باید صورت گیرد ایجاد یک جرقه در افراد آن است که جرقه مسائل حاشیه شهر باید عید غدیر باشد و عید غدیر امسال باید آغازگر برطرف شدن مسائل حاشیه شهر مشهد باشد.

 

منبع: تسنیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون