تاریخ خبر: کد خبر: 2179

نمایشگاه عکس شب در مشهد برگزار شد

علی آبادی به مدت ۸ سال است که به صورت حرفه ای عکاسی می کند و قالبا شب را برای عکاسی انتخاب می نماید.

اینجا نمایشگاهی است که بر روی دیوارهای آن فقط عکس های سیاه و سفیی می بینیم. این نوع تصاویر صرف نظر از سوژه و مضمون، طرحی است که از رنگ های سیاه، خاکستری و سفید از دیدگاه زیبایی شناسی می توان از حیث توازن و کمپوزیسیون مورد ارزیابی قرار گیرد و احیانا به عنوان آمیزه ای مجرد از رنگ های سیاه و سفید مورد پذیرش باشد.

 

گاهی عکاسی در شب دلهره آور به نظر می رسد، اما پس از رفتن به این نمایشگاه و هم سخن شدن با روح الله علی ابادی به نظر چیز دیگری خواهد آمد.

 

وی  ضمن تایید این نکات در خصوص تصاویر سیاه و سفید و عکاسی شب، نکاتی ارزشمند را با ما در میان می گذارد.

 

علی آبادی به مدت ۸ سال است که به صورت حرفه ای عکاسی می کند و قالبا شب را برای عکاسی انتخاب می نماید.

روح الله علی آبادی

علی آبادی معتقد است که در مشهد عکاسان کمی هستند که با موضوع شب کار می کنند و آنها نیز قالبا عکاسان علم نجوم هستند. به گفته این عکاس، شب فضای خاص خود را دارد و باید برای عکاسی در این فضا به شب علاقه ویژه ای وجود داشته باشد.

 

او همچنین می گوید: عکاسی شب نسبت به سایر رشته های عکاسی حس خاصی دارد، شما در مستند اجتماعی در یک صدم ثانیه عکس ثبت می کنید اما در عکاسی شب ۹۰۰ ثانیه نور داریم و مانند دوربین های آنالوگ  دقایقی را منتظر می شویم تا تصویر ثبت شده را ببنیم و این انتظار برای ما شیرین است.

 

در این نمایشگاه شاهد موضوعات فسلفی و نگاهی انسانی در آثار هستیم که گاها با نور ماه و ستاره ها مفهوم منتقل شده است.

 

نکته قابل توجه دیگر در این نمایشگاه بیان تصاویری انتزاعی با اشعار بیدل دهلوی است که شاعری است برای تداعی تصویر در اذهان و ارتباط تصویری از طریق متن که وی به این واسطه شناخت بیشتری پیدا می کند.

 

منبع: مشهدتریبون

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون